Nisan 11, 2021
Kripto Fonu, Cardano ve Polkadot İçin 750 Milyon Dolarlık Bitcoin Satacak

Kripto Fonu, Cardano ve Polkadot İçin 750 Milyon Dolarlık Bitcoin Satacak

Son dakika Kripto Fonu, Cardano ve Polkadot İçin 750 Milyon Dolarlık Bitcoin Satacak haberi ,

Perşembe günü yaptığı açıklamada, Dubai merkezli kripto fonu FD7 Ventures, önümüzdeki ay Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) satın almak için 750 milyon doların üzerinde Bitcoin (BTC) satacağını söyledi. Her iki blockchain, düşük maliyetli akıllı mukavele dağıtımını destekleyebilen ve yeni geliştiricilere ölçeklenebilirlik sağlayan en yüksek süratli ağlar.

Fon, birçok Bitcoin olmak üzere 1 milyar doların üzerinde net varlığı olduğunu argüman ediyor. Fakat yöneticileri, varlığın emeline hizmet ettiğini ve daha yeni blockchain’lerinin daha uygun bir bahis olduğunu söylüyor. FD7 genel müdürü Prakash Chand yaptığı açıklamada, “Bitcoin’in piyasaya birinci çıkması ve toplumun ona bir paha deposu olarak mana vermesi bir yana, BTC’nin aslında epey faydasız olduğunu düşünüyorum.” dedi. Akabinde Ethereum, Cardano ve Polkadot’un sonunda “önümüzdeki birkaç yıl içinde” Bitcoin’den daha kıymetli olacağını ekledi.

Cardano ve Polkadot, Web3’ün temeli

Chand, iki projenin “yeni internet” ve Web3’ün temeli olduğunu söyledi.

FD7, buna örnek olarak Cardano’nun Afrika’daki bankasız bireylerin muhtaçlıklarını karşılayan bir blockchain yaratma uğraşları ve Polkadot’un Web3 projelerinden oluşan bir ekosistemi daima geliştirmesini gösterdi.

Bu sırada Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, fonun kararını tebrik etti. “FD7 Ventures, ekosisteme güzel geldiniz. Rastgele bir teknik dayanağa gereksiniminiz olursa bize bildirin,” diye tweet attı.

FD7 sırasıyla Cardano ve Polkadot’un mahallî token’ları olan ADA ve DOT’u satın almaya başladığını sav ediyor. Son 24 saatte DOT, %4.4’lük bir artış ile 32.57 dolardan süreç görüyor. Öte yandan ADA, tekrar %4’lük bir artış ile 1.16 dolarda.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar