Nisan 10, 2021
Bitcoin İçin Tehlike Çanları: Yakında Bir Satın Alma Fırsatı mı Geliyor?

Bitcoin İçin Tehlike Çanları: Yakında Bir Satın Alma Fırsatı mı Geliyor?

Son dakika Bitcoin İçin Tehlike Çanları: Yakında Bir Satın Alma Fırsatı mı Geliyor? haberi ,

Geçen hafta Bitcoin grafiklere düştüğünde bir dizi ölçüm düzeltmeleri kaydetti. Aslında, Vadeli Süreçler Açık durumlarında 4 milyar dolarlık düşüşten sonra görülen değerli değişiklik ile BTC kısaca 43.000 $’a geriledi.

Bitcoin fonlama oranı üzere öteki faktörler de sıfırlandı ve Grayscale’in primi – %3.77 üzere düşük bir oran kaydetti.

Bununla birlikte, tarihî kıymeti olan muhakkak bir metrik enteresan bir halde, ileriye dönük rallinin seyrini değiştirebilir.

Bitcoin NUPL Ne Mana Söz Ediyor?

Glassnode’un en son raporuna nazaran, mevcut Bitcoin rallisinin gücü BTC’nin Net Gerçekleşmemiş Kar ve Ziyanı yahut NUPL ile gösterilebilir. Geçmişte, NUPL, boğa piyasası düzeltmeleri sırasında sistemli olarak 0,5 işaretini tekrar test etti. Hem 2013 hem de 2017 rallilerinde tekraren 0.5 testi görülse de, mevcut piyasada birebir şey şimdi belirlenmedi.

Burada, piyasa dinamiklerinin, kullanıcı karlılığı ve hodling hassaslığı açısından yıllar içinde muhakkak değiştiğini belirtmekte yarar var.

Dahası, CryptoQuant’tan alınan bilgiler, kripto para ünitesinin fiyatındaki %21’lik düşüşten etkilenmeyen uzun vadeli hodlerlar ile borsalardan gelen Bitcoin çıkışlarının hafta boyunca düşük düzeylerini müdafaaya devam ettiğini gösteriyor üzere görünüyordu.

Willy Woo’ya nazaran, Bitcoin için yeni bir yükseliş ayağının başlangıcını kestirim etmek için şimdi biraz erken. Lakin, 45.000 $’ın üzerindeki konsolidasyon güçlü bir istikrar işareti.

Tarih Tekerrür Ederse, NUPL Sıfırlaması Ziyanlı Bir Sonuç Doğurur mu?

NUPL, bu ralli sırasında 0,5’te bir sıfırlama kaydetmemiş olsa da, tarihi olarak, her boğa döngüsü sırasında bu durum gerçekleşti. Datalara nazaran, gerçekleşen fiyat ticareti şu anda 14.511 dolar ve NUPL 0.5’e düşerse, bu Bitcoin’in muhtemelen 21.766 dolarlık bir taban fiyatına düşeceği manasına geliyor.

Bu sayı, 15 Aralık 2020’den bu yana BTC’nin tüm yararlarını büsbütün ortadan kaldıracak bir düşüşe işaret ediyor ve %55,76 gerileme manasına geliyor.

Tarihi olasılıklar üzerinde düşünmeye bedel olsa da, evvelki ralliler ile mevcut ralliler ortasındaki makro farkı da dikkate almak gerekiyor.

Örneğin, 2018’in 4. çeyreğinde Grayscale’in Bitcoin Trust’a haftalık ortalama yatırım 2 milyon dolardı. 2020’nin 4. çeyreğinde GBTC’ye yapılan ortalama yatırım ise 217,1 milyon dolardı. Söylemeye gerek var mı sanki. Bitcoin için tarihin gidişatı sahiden değişiyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar