Nisan 10, 2021
Usta İsim: altın Fiyatı İçin 5 Mart’ta Dikkat! Bu 3’ünden Biri Olursa Patlar

Usta İsim: altın Fiyatı İçin 5 Mart’ta Dikkat! Bu 3’ünden Biri Olursa Patlar

Son dakika Usta İsim: altın Fiyatı İçin 5 Mart’ta Dikkat! Bu 3’ünden Biri Olursa Patlar haberi ,

Pepperstone araştırma lideri Chris Weston’a nazaran, geçen haftaki yaklaşık 100 dolarlık satıştan sonra bile, altın fiyatı için yükseliş varsayımları yapmak ismine şimdi çok erken. Ayrıyeten usta isim, altın yatırımcılarının dikkat etmesi gereken gelişme ve tarihlere de dikkat çekiyor.

Chris Weston: Fiyat hareketi, bu basamakta temkinli olmayı öneriyor

Pepperstone araştırma lideri Chris Weston altın piyalarını yorumladı ve şunları söyledi:

altın piyasası için ‘nereye’ sorusu, geçen hafta falan çokça duyduğum bir sorudur. Fiyat hareketi, bu basamakta temkinli olmayı öneriyor.

Chris Weston, altın’ın aşağı istikametli eğilimini bilakis çevirebilecek üç tetikleyici belirledi: enflasyon korkusu, deflasyon şoku yahut Federal Rezerv’in bilançosunun artan kullanımı.

Chris Weston: Enflasyon süratle artarsa, yatırımcılar hedge olarak altın’a akın edecek

Chris Weston, enflasyon süratle artarsa, yatırımcıların “hedge olarak altın’a akın edeceğini” vurguluyor. Deflasyon şoku yaşanırsa Chris Weston’a nazaran, düşen nominal ve gerçek tahvil getirilerinden altın yararlanacak. Chris Weston’a nazaran FED, ABD tahvil eğrisinin long ucunu kapatmaya hazır olduğunu işaret ederse, altın da yükselir. Chris Weston hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

altın’ın beklenen getirisi iyileşene kadar (yukarıdaki şartlara göre) ve pay senetleriyle çok daha düşük bir korelasyon görene kadar (S & P 500 ile 30 günlük yuvarlanan korelasyon -0,35) altın rastgele bir gerçek eğilim ve fırsat bulamayacak altın tutma maliyeti yatırım hadisesini düşürüyor. Bu nedenle, ülkü olarak taktiksel olarak yükselişe geçmeden evvel bu üç şarttan birinin karşılanmasını istiyorum.

Chris Weston: altın fiyatı kısa vadede yükselmeyecek

Chris Weston’a nazaran, altın’ın hissiyatı çok derecede düşüşe dönmüş olsa da kısa vadede bilakis dönmesi muhtemel değil. Chris Weston bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu üç değişkenden rastgele birinin yakın vakitte karşılandığını görmüyorum. Bu, FED’in uzun vadeli Hazine tahvillerini sınırlandırmasıyla ilgili tartışmayı da içeriyor. Bu, büyük bir tartışma konusu, fakat hala düşük bir mümkünlük olarak görüyorum.

Chris Weston: altın’da taktik bir ticaret rallisi gelişebilir

Chris Weston, birebir vakitte, Şubat ayındaki aşağı taraflı hareket düşünüldüğünde, altın’da taktik bir ticaret rallisinin gelişebileceğini de kabul etti. Chris Weston mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Yalnızca geçen hafta 1,6 milyar dolarlık çıkış gördüğümüz GLD ETF’den arka arda yedi hafta çıkış gördük. Gördüğüm her şey, sarı metalin çok satıldığı ve bu hissiyatın paramparça olduğu… Bu hafta merkez bankalarının faiz piyasasında kendi kendilerine uyguladıkları bir risk artışı görüyorum, fakat fiyat istikamet değiştirene kadar, diğer bir yere bakacaktım…

Chris Weston: Jerome Powell’ın 5 Mart’taki konuşması çok büyük olacak

Piyasalar, gelecekteki potansiyel faiz artırımının zamanlaması açısından FED ile birebir fikirde olmadığından, yatırımcıların Hazine getirilerine çok dikkat etmesi gerekiyor. Chris Weston bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Piyasa birebir fikirde değil ve gerçek bir risk görüyor. Enflasyon aşımı olmaksızın yükselen bir faiz oranı rejimi, altın için büyük bir ezilme yeri değildir.

Ünlü uzmana nazaran, gözler bu hafta Perşembe günü Wall Street Journal Jobs Summit’te ABD iktisadı konusuna değinen FED Lideri Jerome Powell’da. Chris Weston bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

FED’in oranlar ve piyasa fiyatlandırması konusundaki rehberliği ortasında bir uyumsuzluk var ve burası volatilitenin ortaya çıktığı yerdir. Piyasa çoklukla bir merkez bankası eksenini önden yönetmez, lakin bir senaryo gördüklerinde ve anlatıyı dinlemeyi reddettiklerinde, yıkıcı olabilir. Bu yüzden bu FED için çok büyük bir hafta. Jerome Powell’ın 5 Mart’taki konuşması çok büyük olacak.

Chris Weston: FED’den altın fiyatı için güzel bir haber gelebilir…

Chris Weston, FED’in beklenenden daha erken bir faiz artışı beklentisi karşısında geri adım atmasının altın için âlâ bir haber olacağını vurguluyor. Chris Weston hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

altın fiyatı için 1.700 dolar/1.705 dolarlık alan… Oraya ulaşması durumunda fiyatın nasıl reaksiyon vereceğini göreceğim.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar