Nisan 10, 2021
Kraken CEO’su: Bitcoin Fiyatı Sonsuza Gidiyor!

Kraken CEO’su: Bitcoin Fiyatı Sonsuza Gidiyor!

Son dakika Kraken CEO’su: Bitcoin Fiyatı Sonsuza Gidiyor! haberi ,

Kripto para ünitesi borsası Kraken CEO’su, Bitcoin (BTC)’in “sonsuz” bir pahada olacağını ve insanlığın yakında ABD doları olarak fiyatlandırmayı bırakacağını söyledi. 4 Mart’ta Bloomberg’e konuşan Jesse Powell, BTC/USD’nin 50.000 doların üzerine çıkmasıyla Bitcoin’de yükselişe geçti.

Powell: 10 yıl içinde 1 milyon dolarlık bir Bitcoin fiyatı “makul”

Bloomberg TV’ye gelecekteki fiyat yörüngesi hakkında “Tabii ki, biliyorsunuz, yalnızca spekülasyon yapabiliriz. Lakin bunu dolar cinsinden ölçtüğümüzde, sonsuza gideceğini düşünmelisiniz,” dedi ve ekledi:

“Bu ulusal para ünitesi yalnızca elli yaşında. Şimdiden çok zayıflık belirtileri gösteriyor. Çok yakında insanların Bitcoin’deki ‘şeylerin’ fiyatını ölçmeye başlayacağını düşünüyorum.”

Powell, Çarşamba günü bir makro piyasa satışının yanı sıra USD’nin zayıflamasına da yorum yaptı. Bu durumun Bitcoin üzerinde neredeyse hiçbir tesiri olmadı. Tıpkı vakitte ABD ulusal botçu tarihte birinci defa 28 trilyon doları sessiz bir halde geçti.

50.000 dolarlık dayanağın reddedilmesine karşın Bitcoin boğaları optimistliğini korudu. Powell, şu tabirleri kullandı:

“Bitcoin’e inanan beşerler görüyorlar… Bu dünyanın tüm para ünitelerinin yerini alacak, bu da temelde doların, euro’nun piyasa bedeli ne olursa olsun – bunların hepsinin toplamı Bitcoin’in pahası olabilir.”

“Bence yakın vadede beşerler, altının pahasını aşan bir bedel deposu görüyorlar, bu yüzden önümüzdeki on yıl içinde bir fiyat ehdefi olarak 1 milyon doların epey makul olduğunu düşünüyorum.”

Bu sırada, Bitcoin, Şubat ayını stok-akış fiyat modeline dayalı amacının %26 kadar üzerinden kapattı ve PlanB hala bu yıl BTC fiyatının 100.000 dolar olacağından emin.

Stok-akış modeli

altın için vakit yok

Bu sırada, altının çöküşü argümanı bilhassa toplumsal medyada takviye kazanmaya devam ediyor. Bu hafta milyarder ve eski Bitcoin kuşkucusu Mark Cuban, altın hayranı Peter Schiff’e, “altın öldü,” dedi.

Kraken’in büyüme önderi Dan Held, Schiff’in altına karşı bir bahsin kaybedilen bir bahis olduğu istikametindeki tezlerine cevaben “Bitcoin başlangıcından bu yana altını eziyor,” dedi.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar