Nisan 16, 2021
Alex Ferguson: “Beyin kanaması sonrası çok düşündüm”

Alex Ferguson: “Beyin kanaması sonrası çok düşündüm”


son dakika Alex Ferguson: “Beyin kanaması sonrası çok düşündüm” haberleri,

İngiliz takımı Manchester United’ın efsane teknik yöneticisi Sir Alex Ferguson, 2018’in mayıs ayında geçirdiği beyin kanaması sonrasında hafızasını ve sesini kaybetmekten korktuğunu belirtti.

79 yaşındaki eski İskoç teknik adam, hayatını mevzu alan “Sir Alex Ferguson: Asla Pes Etme” isimli belgesel hakkında çevrim içi düzenlenen etkinlikte konuştu. 

Beyin kanaması geçirdiği güne dair fazla bir şey hatırlamadığını kaydeden Ferguson, “O cumartesi sabahı bayıldığımda neler olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Yalnızca düştüğümü hatırlıyorum, bir de hava hoştu. İnsanlar hastanede oturup konuştuğumu söylüyorlar lakin bunlar benim aklımda yok.” tabirlerini kullandı.

O dönem konuşmasıyla ilgili meseleler yaşadığını açıklayan Ferguson, “Sesimi kaybettim, ağzımdan tek bir söz bile çıkaramadım. Epeyce korkutucu bir durumdu. Hekimler yanıma geldiğinde çaresiz hissettiğim için ağlıyordum.” diye konuştu.

Ferguson, daha sonra bir konuşma terapistiyle çalışmaya başladığını ve 10 gün içinde sesini geri kazandığını aktardı.

Hafızasını kaybetme riski yaşadığını da anlatan İskoç futbol adamı, “Her şey aklımdan geçiyordu. Hafızam geri gelecek mi? Bir daha hiç konuşabilecek miyim? Hastane penceresinden dışarı bakarak ‘Acaba kaç güneşli gün daha göreceğim’ diye düşündüm. Bu benim için çok zordu.” biçiminde konuştu.

Ülkesi İskoçya’daki teknik adamlık mesleğinin akabinde 1986-2013 yıllarında Manchester United’ı çalıştıran Ferguson, İngiliz takımıyla 13 Premier Lig şampiyonluğu ve 2 UEFA Şampiyonlar Ligi zaferi dahil 38 kupa kazanmıştı.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, şimdiki flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar