Nisan 16, 2021
EIP-1559 ve Biden’ın Teşvik Paketi Ethereum’u 2 Bin Doların Üzerine Çıkarabilecek mi?

EIP-1559 ve Biden’ın Teşvik Paketi Ethereum’u 2 Bin Doların Üzerine Çıkarabilecek mi?

Son dakika EIP-1559 ve Biden’ın Teşvik Paketi Ethereum’u 2 Bin Doların Üzerine Çıkarabilecek mi? haberi ,

Ethereum (ETH)’un EIP-1559’unun bu Temmuz ayında London hard fork’u ile uygulanması bekleniyor. EIP-1559, talep vakitlerinde Ethereum ağında yaşanan yüksek gas fiyatları problemini, aşağıdaki süreçleri yaparak çözmesi için tasarlanmıştır:

  • Ağ talebine nazaran protokol tarafından karşılaştırılacak bir Basefee uygulanacak,
  • Basefee her süreçte yakılacak,
  • Madencileri ferdî süreçleri işlemeye teşvik etmek için bir “dahiliyet ücreti” eklenecek,
  • Süreçler, belli bir vakitte ödenebilecek azamî fiyatı (Basefee + dahiliyet ücreti) belirleyecektir.

EIP-1559, Ethereum fiyatını 2 bin doların üzerine çıkarabilir mi?

EIP-1559’un Temmuz ayında uygulamaya geçeceği haberi, bu ayın 5’inde gündeme düştü. Bu da Ethereum’un fiyatı için bir dönüm noktası oldu. EIP-1559’u uygulamak için konsensüse varılmadan evvel Ethereum, zayıflayan Bitcoin’in yanı sıra düşüş mümkünlüğü ile 1.400 dolarlık dayanak alanının biraz üzerinde süreç görüyordu.

EthereumWorldNews’te yer alan John P. Njui haberine nazaran Ethereum, aşağıdaki günlük ETH/USDT tablosunda gösterildiği üzere, yazım sırasında yükseliş bölgesine dönüşe işaret eden 1.675 dolardan süreç görüyor.

1.9 trilyon dolarlık teşvik paketi Ethereum’u yüksek düzeylere fırlatabilir

Muharrire nazaran grafikten, Ethereum fiyatının 50 günlük hareketli ortalamanın (beyaz) üzerine çıktığı ve münasebetiyle daha yüksek düzeylere devam edileceğini ima ettiği görülebilir. Ek olarak, günlük MACD, MFI ve RSI piyasalarda ETH için birkaç gün yükselişe işaret ederken ticaret hacmi yeşil renkte.

Kriptokoin.com olarak da daha evvel bildirdiğimiz üzere, ABD Senatosunun ABD’li vatandaşların 1.400 dolara kadar ek ödeme alabileceğini sağlayacak 1.9 trilyon dolarlık teşvik yasasının onayladığını da belirtmek gerekir. Teşvik paketini çevreleyen heyecanın, kripto dünyasında hissedilen dalgalanma tesirleri ile klâsik piyasaları olumlu tarafta etkileyeceği düşünülüyor.

Bu durum Bitcoin, Ethereum ve tüm kripto para ünitelerinin yeni teşvik paketinden yararlanabileceği manasına geliyor. Ayrıyeten, 1.400 dolar ile kısmen yahut büsbütün Bitcoin ve Ethereum üzere öbür dijital varlıkların satın alınması ihtimali var. Bu nedenle, müellife nazaran, Ethereum’un 2 bin dolarlık fiyat alanını yine test etmesi, takip eden günler ve haftalarda mümkün.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar