Nisan 15, 2021
altın Almak İçin En Uygun Vakit Bu Mu? İşte Uzman Yorumları

altın Almak İçin En Uygun Vakit Bu Mu? İşte Uzman Yorumları

Son dakika altın Almak İçin En Uygun Vakit Bu Mu? İşte Uzman Yorumları haberi ,

altın fiyatları, geride bıraktığımız haftada sert düştü. Fiyatlar hafta başında 1.760 dolara kadar yükseldi, lakin birtakım gelişmeler satış baskısını arttırdı. Bunlar ortasında, ABD Hazine tahvil getirilerindeki artış, büyük pay senedi endekslerinin zayıf performansı ve USD’nin gücünü muhafazası sayılabilir.

Haftanın ikinci yarısında ise 10 yıllık ABD tahvil getirisinin ivme kazanması ve yeni yılın en yüksek düzeylerine sıçramasıyla kıymetli metal, derin bir selloff gördü.  Fiyatlar, Haziran ayından bu yana birinci sefer 1.700 doların altına kaydı.  altın fiyatı üst üste üçüncü haftayı kırmızı renkte kapatırken satın almak için en uygun vakit bu mu? Uzman isimler cevaplıyor…

altın ve gümüş almak için en uygun vakit bu mu? İşte uzman görüşleri

Angel Broking’in emtia ve para ünitesi araştırma lideri yardımcısı Anuj Gupta, piyasaları yorumladı ve değerli bir alım fırsatına dikkat çekti. Anuj Gupta’ya nazaran, yüksek fiyatlar nedeniyle altın ve gümüş’e yatırım yapamayan beşerler artık bunu yapabilecek.

Anuj Gupta’ya nazaran, mevcut fiyatlar yatırmıcılara güzel bir satın alma fırsatı sunuyor. Bir yatırım danışmanlığı şirketi olan Millwood Kane International’ın kurucusu ve CEO’su Nish Bhatt’ta piyasalardaki son gelişmeleri kıymetlendirdi. Nish Bhatt hususa yönelik şunları söyledi:

 2020’de bir düş gördükten sonra, son birkaç aydır sarı metal, Ağustos 2020’de şahit olunan yüksek düzeylerden %20’den fazla kıymet kaybediyor. İç piyasada bedelli metal fiyatlarının düşüşü memleketler arası ile uyumlu. Sarı metal tutmayı daha kıymetli hale getiren ABD hazine getirilerinin artması nedeniyle piyasa fiyatları düştü. Doların güçlenmesi de altın’ın alımını değerli hale getiriyor.  altın’ın ETF’lerinden çok çıkışlar da bedelli metal fiyatlarındaki yumuşaklığın nedenlerinden biridir. Dünya genelinde aşılama atağı ekonomik faaliyetlerde büsbütün olağanlaşmaya yol açacağından altın’ın kısa vadede yatay seyretmesini bekliyoruz. Global olarak çok likidite nedeniyle enflasyonda artış beklentisi orta ila uzun vadede kıymetli metal fiyatlarına yardımcı olabilir.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar