Nisan 16, 2021
Artık Bitcoin Satın Almak, Ekim 2020’de BTC Satın Almakla Tıpkı mı?

Artık Bitcoin Satın Almak, Ekim 2020’de BTC Satın Almakla Tıpkı mı?

Son dakika Artık Bitcoin Satın Almak, Ekim 2020’de BTC Satın Almakla Tıpkı mı? haberi ,

Son birkaç hafta, en azından Bitcoin için volatil geçti. Dijital varlık, 43.000 $’a kadar düşmeden evvel 15.000 $’ın üzerinde bir hareketlilik gösterdi. BTC 58.000 $ ‘a kadar yükselen bir fiyat dalgalanmasına şahit oldu.

Bitcoin Almak mı Almamak mı?

Varlık, yazım sırasında 51.000 dolar düzeylerinden süreç görüyordu. Birçok kimse, bu belli devirde, BTC satın alma konusunda tereddüde sahip. Sonuçlara bakmadan evvel, birtakım temel gerçekler daha fazla netlik sağlayacak.

Mevcut göstergelere bakıldığında, Santiment dataları, Bitcoin’in geçtiğimiz gün 50.000 $’ın üzerine çıkmasına karşın, olumsuz hassaslık yahut düşüş yorumunun şu anda 1 Ekim 2020’den bu yana en yüksek düzeylerde olduğunu öne sürdü. Piyasa iyimserliği, tarihî olarak bu cins negatif bölgelerin yararlı olduğu sonucuna vardı. Bu nedenle varlık ileriye dönük rallilere girdiğinden Bitcoin için satın alma mühletleri hayli ehemmiyet kazanıyor.

Lakin detaylı bir karşılaştırma için başka ölçütlere bakmamız gerekir.

Evvel GBTC primini tahlil edelim.

Ekim 2020 ve Mart 2021’deki GBTC primi ortasında kıymetli bir kıymetlendirme durumu kelam konusu. 1 Ekim’de GBTC’ye tahsis edilen prim, 9 Ekim’de %15,37’ye yükselmişti. Şubat 2021’e kadar %10’un altına düştü ve şu anda prim negatif bir oranda duruyor. GBTC için negatif bir primin, Grayscale aracılığıyla risk almak isteyen kurumsal yatırımcılar için daha az ülkü olduğu kestirim edilebilir.

Bununla birlikte, GBTC primi katiyetle istikameti belirlemez. Fakat piyasa yapısı daha fazla ışık tutabilir.

Boğa Koşusu Başlangıcı mı Boğa Koşusunun sonu Mu?

Üstteki grafikte gösterildiği üzere Bitcoin, Ekim 2020’de başlayan ralliden evvel 10.000 – 12.500 $ aralığında kıymetli bir konsolidasyon periyodu kaydetmişti. Fiyatın yükselme mümkünlüğü, o vakitler fiyatların düşmesinden daha fazlaydı.

Şu anda Bitcoin, muazzam bir rallinin gerisinde ulaşılan bir konumda. 50.000 $’ın üstüne giderken birden fazla direnci geçti, fakat buradan bir düzeltme beklemesi olası.

Dal birkaç hafta evvel zati düşüş yaşadı. Lakin bu öbür bir yükselişin talihini ortadan kaldırmıyor.

Dürüst olmak gerekirse, varlık daha uzun bir yükseliş döngüsünün kesimiyse, önümüzdeki birkaç ay içinde yükselme talihi geçerliliğini koruyor. 2020’nin sonundan bu yana, kısa vadeli sahipler ve uzun vadeli sahipler de, perakende hacminin 2021’in ikinci etabında ralliyi ileriye taşıyabileceği hakim pozisyonlarını değiştirdiler.

Görüldüğü üzere, kısa vadeli sahiplerin uzun vadeli sahiplere nazaran toplam arz üzerinde daha fazla denetim sahibi olmaları beklenen. Bu nedenle Bitcoin’e tekrar yatırım yapmak için uygun bir periyot olacak. Bununla birlikte, tekrar de bariz bir seçim olmaktan çok uzak bir basamaktayız. Daha çok, ‘özel’ sözü vurgulanarak, makul bir anda zar atmak üzere bir durum yaşıyoruz.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar