Nisan 16, 2021
Bitcoin ve Altcoin’ler Tekrar Yükselişte: İşte Piyasadaki Son Durum

Bitcoin ve Altcoin’ler Tekrar Yükselişte: İşte Piyasadaki Son Durum

Son dakika Bitcoin ve Altcoin’ler Yine Yükselişte: İşte Piyasadaki Son Durum haberi ,

Kripto piyasaları, makûs bir düşüşün akabinde dün istikrar belirtileri gösterdiyse, bugün yeniden sağlıklı bir büyüme sergiliyorlar. Bilhassa Bitcoin, bu yıl üçüncü defa 50.000 dolar eşiğini geçti ve bir gecede yüzde 5 kadar yükseldi. Yazım sırasında 50.500 dolarlık bir düzeyde süreç görüyor.

Bitcoin’in son zamanlardaki dalgalanmasına karşın 21 Şubat’ta bir gecede 58.000 dolardan 49000 dolara inmişti. Glassnode tarafından paylaşılan bir çalışma, yeni Bitcoin alıcılarının düzeltme sırasında panik yapmadığını ortaya koyuyor. Bu durum, para ünitesinin uzun vadeli beklentilerine olan itimadın arttığını gösteriyor.

Bu Cuma, ABD’li firma MicroStrategy, pay fiyatlarının düşmesine karşın Bitcoin satın aldığını duyurdu. Şirket, 10 milyon dolarlık BTC daha satın alarak toplam BTC varlıklarını 4.4 milyar dolara çıkardı. Bazılarına nazaran bu durum kripto yatırımcılarına itimat verdi.

Bitcoin dışında DeFi altcoin’leri yeşil renkte

Kripto piyasasının geri kalanı da sağlıklı görünüyor. Ethereum düne nazaran neredeyse yüzde 7 arttı. 1.667 dolara kadar yükselse de 2 bin doların hala altında. Yaklaşan EIP-1559 güncellemesiyle ilgili heyecan, fiyatı canlı tutan faktörlerden biri olabilir. ETH, geçen hafta sonundan %20 oranında daha yüksek bir fiyattan süreç görüyor.

Merkezi olmayan finans (DeFi) coin’leri de yükselişte. Uniswap’ın UNI token’ı, piyasa bedeline nazaran birinci 10 kripto para ünitesi içerisinde en yüksek büyümeyi gerçekleştirdi. Dünyanın en büyük merkezi olmayan finans borsasının mahallî token’ı bir gecede yüzde 12 artarak 31.41 dolar düzeyine çıktı. Bu durum, 7 günde yüzde 40’lık bir büyümeye işaret ediyor.

Bu sırada AAVE de yükselişte olan coin’lerden biriydi. AAVE, bir gecede yüzde 10 artrak 404,95 dolara sıçradı. Bu düzey, geçen ay görülen tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 559,12 dolardan %30 daha düşük.

Artış, Aave CEO’su Stani Kulechov’un bir röportajda yield farming uygulamasına laf atmasından günler sonra geldi. CEO, mevcut yield farming uygulamalarını “hemen çabucak para basmakla aynı” olarak nitelendirdi.

Cuma günü Kulechov, kripto teşebbüs firması Variant Fund’a katılacağını duyurdu.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar