Nisan 13, 2021
Fatih Terim: “Ben de dahil etki altına almak istiyoruz”

Fatih Terim: “Ben de dahil etki altına almak istiyoruz”


son dakika Fatih Terim: “Ben de dahil etki altına almak istiyoruz” haberleri,

Galatasaray teknik yöneticisi Fatih Terim, Sivasspor maçının akabinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.

HAKEMLER ETKİLENMEK İSTENİYOR

Kendisi de dahil olmak üzere hakemlerin etki altına alınmak istediğini vurgulayan Fatih Terim, “Kolay bir ülkede yaşamıyoruz. Kendimi de sayıyorum. Etki altına alma, linç etme bu türlü bir ülkedeyiz. Bu bir sefer bir hakemin güzel maç yönetmesini engelliyor. İğneyi de kendime batırıyorum evvel. Her hafta nasıl bir etki altında bırakırız, nasıl bir telaffuzla hakemi tesir altında bırakırızla gidiyor. Bu ortam bir kez sıcak bir ortam değil, bahar değil, iklim karasal. Adam daha maçı yönetmeden dayağı yiyor aslında. Toplumsal medya, özel trolller, onlar bunlar” formunda konuştu.

KİMSE BU KADAR KONUŞMUYOR

VAR ve hakem kararları hakkında da konuşan Fatih Terim, “Dünyada hiçbir ülkede bu kadar hakem konuşulmaz. Haksız mı birçok vakit. Ben de diyorum ki 3’tü, 4 oldu, 6’ydı TV oldu. Çizgi çekme oldu. 18 kamera oldu. Hatta kimi maç 7 oldu. Artık 7 hakem varken top auta çıkar da korner verirseniz, o da döner gol olursa adam da bağırır. 7 hakem varken, bir kısmı elektronik olarak hakimken, siz kırmızı kartı görmezseniz, yok VAR uygulaması protokolü, sorun salimen en az ziyanla ve yanılgıyla kapatabilmek. Bunun için VAR oldu. Beşerler da haklı. Attığınız, yediğiniz, verilmeyen, sayılmayan goller”

HAKEMLERE DE HAK VERİYORUM

“Haydi hakemler kusur yapar dedik. Hakem sayısı yükseldi. Profesyonelliğe döndü. Her gün eğitim yapıyorsunuz. Ben yüzde 100 hak veriyorum onlara da. Omzuna dokunuyorsunuz kulağını tutuyor. Uygun niyetli olmayanlar var. Ayağına vuruyorsunuz boğazını tutuyor. O denli bir bağırıyor ki hakemin kart vermemesi mümkün değil. Pandemide yeni bir kültür geliştirdi. Ah, oh sesler. Onur tribününden, localardan küfür ediyorlar. Yalnızca İstanbul’da değil de birçok yerde. Seyirci yok ya. Çekiyor, ondan sonra sarhoş arkadaşlar oradan… Bu da üstüne binince hakem direkt amaç. Ses duyuluyor bu sefer. Herkesi tesirinde bırakmaya çalışıyor”

YOKSA HERKESİN BAŞI AĞRIYACAK

“Bunun bir gerçek yolu var. Bunun bir gerçek yolu var. Bunun bir tahlili var. Ancak bizim VAR üzere değil. Sahiden var. Benim kabullenmem. 3-4 hakem varken her yanılgıyı kabullendik. Bundan sonra kabullenmez. Biri küme düşüyor, biri şampiyonluktan oluyor, öteki primini kaybediyor. Biz teknik adamlar makûs yönettiğimiz vakit işimize son verilir. Futbolcular makûs performans yaptığı vakit satış listesine konur. Herkes bir bedel öder. Futbolda bedel ödemeyen, fahiş yanılgılarına karşın inatla devam eden hal türedi. Futbolun paydaşları kelamda değil. Bu daha çok sarfiyat. Bunları çözeriz inşallah. Yoksa herkesin başı ağrıyacak”

VAR SİSTEMİ

“VAR sistemi hepimizin küçük yanılgıları dahi görmesi açısından tercihiydi. Hakemlerimizin her şeyi gösteremediği, hakemler de insandır kusur yapar kavramının artık çok geride kaldığı, yapılan yanlışlar öbür türlü olmaya başlamıştı. Futbolun temposu, suratı artık kararlarda sağlamanın da yapılması, daha çok gözün tıpkı anda yardım edeceği yerlerde etmesi biçiminde bir sistem getirildi. Biz VAR’a karşın, Sinan Engin’in VAR meşakkatine katılıyorum fakat yabancı tercihine katılmıyorum. Ben VAR hakemlerinin sabit olmasından yanayım. VAR hakemleri etkin olmasın. VAR hakemi, birebir vakitte maç yönetmemeli. Bu benim şahsi fikrim. TV’den görmek, oyunu izlemek öteki, 3 gün sonra öteki ekibin maçında diğer bir şey. Kulüpler Birliği’nin deklerasyonunu da gördüm. Onlar da bir şey gördü ki bir deklerasyon yayınladı.

Fatih Terim: “Omzuna dokunuyorsunuz kulağını tutuyor. Âlâ niyetli olmayanlar var. Ayağına vuruyorsunuz boğazını tutuyor. O denli bir bağırıyor ki hakemin kart vermemesi mümkün değil. Pandemide yeni bir kültür geliştirdi. Ah, uh sesler.”

— Sporx (@sporx) March 7, 2021

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, aktüel flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar