Nisan 13, 2021
Fatih Terim: “Sivasspor’a kırmızı kart çıkmalıydı”

Fatih Terim: “Sivasspor’a kırmızı kart çıkmalıydı”


son dakika Fatih Terim: “Sivasspor’a kırmızı kart çıkmalıydı” haberleri,

Galatasaray teknik yöneticisi Fatih Terim, Sivasspor ile 2-2 berabere kalarak şampiyonluk yolunda yara aldıkları maçın akabinde açıklamalarda bulundu. 

YARIM DURUM VERMEDEN…
Sivasspor’a yarım konum vermeden 2 gol yediklerini söz eden Fatih Terim, “Bu alana karşın, bu saha daha çok başımızı ağrıtacak. Bu saha TV’den uygun lakin makûs yani. Yapmak istediklerimiz, planımızı, programımızı, projemizi, taktiğimizi harika bir 45 dakika oynadılar. Bu tabana karşın. Bloklar ortasında top alan geçen, oyunu domine eden bir Galatasaray. Olmadı. İkinci yarıya birebir formda yeterli devam ettik. Durum yokken tekrar bir gol yedik. 2-2’yi bulduk. Üçüncüyü kaçırdık. Fakat, puan kaybettik. Maalesef maalesef düzgün oynamak, güzel uğraş etmek değerli lakin istatistikler ne olursa olsun sonuç 2 puan kaybı. Tercihimiz âlâ oyun, âlâ gayret ve 3 puan. 3 puana çok yaklaştık. Olmuyor bazen. Fakat, dediğim üzere oyun olarak çok düzgün şeyler yaptık ancak sonucu alamadık” dedi.

BİZE OLUNCA KIRMIZIYI VERİYORLAR

Sivasspor’a bir kırmızı kartın verilmediğini sav eden Fatih Terim, “Bir hususa açıklık getirmek istiyorum. 59. dakikada Henry’e olan konum. Ali Palabıyık top oynamış olsa içeriden, vurduktan sonra ayağı devam ediyor demez. Bizim o denli en az 2-3 oyuncumuz atıldı. Uzatmanın 7 dakikasıyla bir arada 38 dakika var. Bu duruma kırmızı vermiyor. Demeki ki kaygıları haklıymış. Endişelendiler ya. Bu duruma kırmızı demezseniz, 2 saniye evvel de Gedson’ın ayağına basıyor biri. Tıpkı kare. 10 saniye içinde. 10 kişi oynayacak rakip, biz 11. Galatasaray’a gelince hiç tereddütsüz. Bu değil de nedir yani. Oynamadığı için Ali Palabıyık top filan. Oyuncunun tabanını koymayacağını bilemez doğal. Biz o tip, Falcao’lar, Mustafa’lar, Emre, Diagne, bir sürü kırmızı kart ve çok 10 kişi oynadık. Ne hikmetse bir sebep, biz kanmıyoruz doğal de bizi ikna edecek halleri yok. Oynamadıkları için çözemiyorlar. Bundan daha bariz ne olabilir. Bu lig maçı kardeşim. Bunun pardonu yok, pardonu yok. Kesinlikle her hafta bize bir şey oluyor, her hafta. Dakika 59. Bakın söylüyorum” dedi.

EN BÜYÜK AVANTAJIMIZ KAYBOLDU

Şampiyonluk yarışı hakkında da konuşan Terim, “Yarış devam ediyor. Bu arkadaşlara, alanlara karşın devam edeceğiz. Bunlara bırakacak halimiz yok. Bu türlü olacak hali yok. Farklı seçenek olma ihtimali yok. Ali Sami Yen’de, burada oynayacağız. Farklı seçenek esasen yok. Bir saha var. O sahanın sahibi oynuyor. Öteki saha var, o oynuyor. Olimpiyat en hoş o. Başakşehir de bozuldu, bir yerlere vermişler. Karagümrük de orada oynuyor. İkimiz de birebir hafta içeride oynuyoruz. İçeride seyirci avantajımız yok. Dışarıda dezavantajımız var. Seker, seker mi, rakibe mi seker bilemem. Bizim için içeride en büyük dezavantajımız kendi sahamız” tabirlerini kullandı.

 

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar