Nisan 15, 2021
Kraken CEO’su: XRP, Borsalar İçin Büyük Bir Risk Oluşturuyor

Kraken CEO’su: XRP, Borsalar İçin Büyük Bir Risk Oluşturuyor

Son dakika Kraken CEO’su: XRP, Borsalar İçin Büyük Bir Risk Oluşturuyor haberi ,

Kripto para borsası Kraken’ın CEO’su Jesse Powell, XRP ticaretinin durdurulmasıyla ilgili tenkitlere değindi. CEO, Ripple’ın Aralık ayı sonlarında ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) tarafından dava edilmesinin akabinde; token’ın borsalar için “büyük bir asimetrik risk” oluşturduğunu sav etti.

Powell: XRP, borsalar için büyük bir risk taşıyor

Powell, yargıçların düzenleyici kurumlardan yana olma eğiliminde olduğunu sav ediyor:

“SEC davasında âlâ niyet olduğunu varsaymak zorundasınız. Yargıçlar kurumlardan yana olma eğilimindedir. XRP’nin bir menkul değer olduğu tespit edilirse SEC, borsaların bu durumu biliyor olması gerektiğini söyleyecektir.”

Geçtiğimiz birkaç ayda Coinbase ve Binance US de dahil olmak üzere neredeyse tüm büyük Amerikan borsaları XRP ticaretini durdurdu yahut delist etti.

Değerlemesinin 20 milyar dolara yakın olduğu bildirilen Kraken, Ocak ayı ortasında XRP ticaretini de askıya aldı. Yeniden de token, ABD dışında ticarete açık ve birçok borsada süreci yapılabiliyor.

Mahkeme, son kelamlarını söyledi

Bu sırada, İngiltere merkezli varlık yöneticisi Tetragon‘a karşı Ripple, değerli bir zafer kazandı. Mahkeme, Tetragon’un XRP’nin bir menkul değer olduğunu tez ederek fonlarını Ripple’dan geri alma talebini reddetti. Talebi, Delaware mahkemesi yargıcı Morgan T. Zurn geri çevirdi.

Dahası SEC, XRP yatırımcılarının dilekçesini reddetmeye yönelik bir atılım gerçekleştirdi. Kurum, davayı değiştirmesi halinde borsaların “rotayı bilakis çevirme” mümkünlüğünün düşük olduğunu da vurguladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere SEC, şu tabirleri kullanmıştı:

“EK OLARAK DİLEKÇE SAHİPLERİ, RİPPLE ALEYHİNDEKİ DAVAYI SÜRDÜRÜRKEN KOMİSYON’UN ŞİKAYETİNİ ‘DAVACILARI SAHİP OLDUĞU XRP’Yİ HARİÇ TUTACAK’ BİÇİMDE DEĞİŞTİRMESİ DURUMUNDA, DİJİTAL VARLIK ALIM SATIM PLATFORMLARININ ROTASINI AKSİNE ÇEVİRECEĞİ YAHUT XRP’NİN KIYMETİNİN ARTACAĞINI GÖSTERMEZ.”

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar