Nisan 16, 2021
3 Analistten altın Fiyatları Yorumları: Düşüşten Evvel Bu Seviye!

3 Analistten altın Fiyatları Yorumları: Düşüşten Evvel Bu Seviye!

Son dakika 3 Analistten altın Fiyatları Yorumları: Düşüşten Evvel Bu Seviye! haberi ,

Spot altın fiyatları, Cuma günü 8 Haziran’dan beri (1.686.40 dolardan bu yana) en düşük düzeyini gördükten sonra, sabah saatlerinde %0,7 yükselerek ONS ​​başına 1.712 dolara çıktı. ABD altın vadeli süreçleri %0,7 artışla 1.709,90 dolara yükseldi. Dünyanın en büyük altın takviyeli borsa yatırım fonu olan SPDR Gold Trust Cuma günü 10 ayın en düşük düzeyine geriledi.

DailyFX stratejisti: Teşvik fonları altın piyasasına akabilir

Dolar yumuşarken, altın fiyatları Pazartesi günü dokuz ayın en düşük düzeyinden geri döndü. Uzun müddettir beklenen ABD coronavirüs teşvik paketinin geçişi, piyasaları hareketlendirdi. Spot altın fiyatları, Cuma günü 8 Haziran’dan beri en düşük düzeyini gördükten sonra, sabah saatlerinde %0,7 yükselerek ONS ​​başına 1,712 dolara çıktı. DailyFX stratejisti Margaret Yang, 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketinin geçmesi ve ABD doları endeksindeki düşüşün akabinde artan hassaslığın altın fiyatlarına yardımcı olduğunu söyledi.

Cumartesi günü ABD Senatosu, Başkan Joe Biden’in 1,9 trilyon dolarlık Covid-19 yardım planını kabul etti ve son tasarı, birçok Amerikalıya 1.400 dolarlık tek seferlik ödemeler biçiminde 400 milyar doları da içeriyordu. Margaret Yang,  “Yükselen petrol ve baz metal fiyatları nedeniyle enflasyon katiyen yükselecek.” dedi. Margaret Yang, kimi ferdi çeklerin gelecekteki enflasyona karşı korunmak için altın piyasasına akabileceğini de kelamlarına ekledi.

Stephen Innes: altın fiyatları çok süratli bir halde çok dik düşmüş olabilir

Yatırımcılar petrol, metaller ve öbür mallar için yükselen fiyatlardan yararlanacak ülkelere yönelik bahisleri artırdıkça, dolar büyük emtia ihracatçılarının para üniteleri karşısında düştü. Cuma günü bir yıldan fazla bir müddettir doruğa çıkan ABD 10 yıllık tahvilleri de takviye sağladı.

Finansal hizmetler firması Axi’nin global piyasa stratejisti Stephen Innes, “altın, güçlü bir ekonomik güzelleşme ve tahvil getirilerinde beklenenden daha süratli artışlar karşısında kıymet kaybetti” dedi. Fakat Stephen Innes’e nazaran, altın fiyatları çok süratli bir halde çok dik düşmüş olabilir. Dünyanın en büyük altın dayanaklı borsa yatırım fonu olan SPDR Gold Trust Cuma günü 10 ayın en düşük düzeyine geriledi.

Ross J Burland: Fiyatın 1.710 dolara yanlışsız düzeltmesini bekliyorum

Tanınan altın analisti Ross J Burland’da piyasaları yorumladı ve fiyatın bir sonraki aşağı istikametli hareketten evvel 1.710 dolara gerçek düzeltmesini beklediğini belirtti. Ross J Burland hususa yönelik şunları söyledi:

altın fiyatları haftalık vakit diliminde sıkışıp kaldı, lakin dirençte pusuya yatıyor. Dört saatlik grafik biraz yükseliş perspektifi sunuyor. Evvelki analizde tahmin edildiği üzere altın fiyatı,  son düşüş hareketlerinde haftalık kilit takviye bölgesini test etmek için hareket etti. Bununla birlikte, fiyatın bir sonraki aşağı taraflı hareketten evvel 1.710 dolara hakikat düzeltmesinin bekliyorum.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar