Nisan 15, 2021
Abdullah Avcı: “Buradan ders çıkaracağız”

Abdullah Avcı: “Buradan ders çıkaracağız”


son dakika Abdullah Avcı: “Buradan ders çıkaracağız” haberleri,

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, Alanyaspor’a 3-1 yenildikleri maçın sonrasında konuştu.

Golden sonra oyun planından çıktıklarını söyleyen Avcı, “Modern futbol uygulamaya çalışıyor Alanyaspor. Onlar daha çok topa sahip olacaktı, bu belirliydi. Vakit zaman baskıyı gerçek yaptık, vakit zaman bekledik. Oyun aslında istikrarlı gidiyordu, gole kadar. Orada biraz daha sakin olmamız gereken yerde çabuk oynadığımız ve dönüşte gol yediğimiz durum oluştu. Sonra geçişten 2. golü yedik, atılımlar, penaltı, oyunu değiştirmek istedik ve sonra tekrar geçişten gol yedik. Planların dışına çıkınca geçişler verebiliyorsun.” dedi.

Bazen bu türlü mağlubiyetler olabileceğini belirten deneyimli hoca, “Geldiğimiz günden bu yana büyük emekler sarf ediyoruz, gelişiyoruz. Her hafta kazanmak zorunda olan bir ekip, bazen bu yorgunluklar ve esler olacak. Golü yedikten sonra oyun dalgalandı, rakibi tebrik ediyoruz. Yapacak bir şey yok, bu oyunda bunlar var. Tekrar çalışacağız, önümüze bakacağız. Bugünü de düşünerek, gelecek seneyi de düşünerek yaptığımız planlar var, ona devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Trabzonspor’a geldikten sonra güzel bir süreç yaşadıklarını kaydeden Avcı, “Başladığımız noktadan geldiğimiz nokta çok düzgün. Kazansak tahminen daha üst yapıştığımız bir durum var. Geldiğim günden bu yana daima kazanma maksatlıydı, bunun da baskısı olabiliyor. Tıpkı oyuncu kümesinden devam ediliyor. Buradan ders çıkaracağız ve tekrar kazanmak ve Trabzonspor için daha uygun oyunlar ve skorlar yaparak devam etmemiz lazım.” diye konuştu.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar