Nisan 16, 2021
Bitcoin ve Ethereum Yatayken Bu 2 Altcoin Patladı!

Bitcoin ve Ethereum Yatayken Bu 2 Altcoin Patladı!

Son dakika Bitcoin ve Ethereum Yatayken Bu 2 Altcoin Patladı! haberi ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) konsolide olmaya devam ederken, yeni bir merkezi olmayan finans (DeFi) tipi ortaya çıkıyor. 2 yeni altcoin projesi güçlü artışlar görüyor.

Altcoin projesi Alchemix (ALCX) patladı!

Alchemix (ALCX), kullanıcıların getiri elde etmek için teminatı kullanarak vakit içinde kendilerini geri ödeyebilecek krediler almalarına imkan tanıyan bir DeFi protokolüdür. Alchemix, DAI aracılığıyla mevduatları alır ve akabinde DAI’yi kredi vermek için alUSD ismi verilen doğal stablecoin’ine dönüştürür.

Kullanıcılar, Alchemix platformunda mevduatlarının %50’ye kadarını ödünç alabilir ve getiri elde etmek için mevduatlarını bırakarak, istedikleri vakit alUSD yahut DAI ile geri ödeme yaparak yahut teminatlarının bir kısmını kullanarak borçlarını kapatabilirler. Lansmandan kısa bir müddet sonra, platform kilitli olarak toplam kıymeti 500 milyon dolardan fazla kazandı. CoinGecko’ya nazaran ALCX, 27 Şubat’ta 279,54 dolardan 6 Mart’ta tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 1.497,27 dolara kadar yükseldi. Haftalık bazda kripto para %435 fırladı.

INV fiyatı, iki gün içinde yüzde 449 artttı

Süratli bir formda sahneye çıkan başka bir DeFi altcoin projesi Inverse.Finance (INV)’de patladı. CoinGecko’ya nazaran altcoin, Cuma günü 377,60 dolardan yalnızca iki gün içinde %449 artarak 2.075 dolara yükseldi… INV, stablecoin getirileri olan bir dolar-maliyet ortalama (DCA) sistemi kullanarak kullanıcılara rastgele bir tokenle kayıpsız bir yatırım stratejisi sunmayı amaçlayan bir protokoldür. DAI yatırarak ve yarar elde etmek için getiri optimizasyon protokolüne müsaade vererek, INV vault tokenine sahip olduğunuz sürece kârlar daima olarak kripto varlığınıza aktarılır.

Şubat ayında Inverse.Finance, yerli, sentetik bir stablecoin olan DOLA merkezli bir para piyasası olan Anchor Protocol’ün lansmanını duyurdu. Hem Inverse.Finance hem de Alchemix süratli bir biçimde popülerleşse de berbat şöhretli ve yüksek riskli DeFi piyasasında yükselmeye yahut geri çekilmeye devam edip etmeyecekleri şimdi muhakkak değil.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar