Nisan 15, 2021
Gaziantep’te Mete Kalkavan’a Beşiktaş maçı reaksiyonu

Gaziantep’te Mete Kalkavan’a Beşiktaş maçı reaksiyonu


son dakika Gaziantep’te Mete Kalkavan’a Beşiktaş maçı reaksiyonu haberleri,

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, Muhteşem Ligin 29. haftasında Beşiktaş ile yaptıkları maçı yöneten hakem Mete Kalkavan’ı eleştirerek, “Evet Mete Kalkavan yeterli bir maç yönetti ancak bu Beşiktaş için geçerli. Tüm kararları rakibimiz lehine verdi, biz ise maç boyunca adeta yıpratıldık.” tabirlerini kullandı. 

Büyükekşi, yazılı açıklamasında, son haftalarda hakem kusurlarıyla canlarının yandığını belirtti.

Maçlardan sonra futbol konuşmak istediklerini aktaran Büyükekşi, şöyle devam etti:

“Beşiktaş şu anda tahminen de ligimizin en formda kadrolarının başında geliyor. Bizim rakibimize büyük hürmetimiz bulunuyordu ve bu doğrultuda bu müsabakaya hazırlandık. Maçın geneline baktığımız vakit uygun gayret ettiğimizi düşünüyorum. Lakin o denli kırılma anlarında çalınan, çalınmayan düdükler var ki ne yazık ki hakemler tekrar canımızı yaktı. O denli bir maç düşünün ki, müsabaka boyunca rakibimiz hakeme tek itirazda bulunmuyor. Evet Mete Kalkavan düzgün bir maç yönetti lakin bu Beşiktaş için geçerli. Tüm kararları rakibimiz lehine verdi, biz ise maç boyunca adeta yıpratıldık. Buna karşın son dakikalarda Andre Felipe’nin şutunda top direkten dönmese haklı bir puanla ayrılıyor olacaktık. Ancak son zamanlardaki şanssızlığımız bu maçta da ne yazık ki devam etti. Hakemlerden de bir kere daha rica ediyorum, müsaade etsinler ki yalnızca futbol konuşalım.”

– “Anlayışla karşılamamız artık mümkün değil”

“Beşiktaş’ın attığı birinci golden evvel Kenan Özer’e yapılanın çok net bir faul olmasına rağmen, hem hakemin hem de VAR hakeminin bunu görmemesinin skora tesir ettiğini” savunan Lider Büyükekşi, şunları kaydetti:

“Rakibimizin oynadığı futbol yahut galibiyetini gölgeleme niyetinde asla değiliz. Rakibimizi tebrik ediyoruz lakin kırılma anlarında maçın hakemi sahnedeydi. Yediğimiz birinci golden evvel Kenan Özer’e yapılan çok net bir faul var. Hakem o anda faul kararı vermedi fakat VAR’dan nasıl bir ihtar gelmiyor? Gerçekten bunları anlamamız, anlayışla karşılamamız artık mümkün değil. Müsabaka 0-0 ilerlerken, Dicko ile birebir yakaladığımız durumda tekrar rakip oyuncu tarafından yapılan bize nazaran net bir faul var. Bu durumda son adam kuralını nazaran tahminen bir kırmızı kart bile verilebilirdi. Bu üslup maçlarda böylesine düdüklerin, ekiplerin ismine nazaran verilmemesi gerekiyor. Adalet, adalet, adalet öbür da bir şey istemiyoruz.”

Son vakitlerde kazandıkları maçlardan sonra bile hakem yanılgılarını konuşmak zorunda kaldıklarını belirten Büyükekşi, “Sezonun bilhassa ikinci yarısında oynadığımız tüm müsabakalarda bariz yanılgılarla karşı karşıya bırakıldık. Kazandığımız maçlardan sonra bile hakem yanlışlarıyla konuşmak zorunda bırakıldık. Davetimiz, ayrıcalık değil eşitlik istiyoruz tarafında oldu. Fakat bu hususta sesimize kulak verilmediğine inanıyorum. Bu yalnızca Gaziantep’in problemi değil bilhassa tüm Anadolu gruplarımızın ortak sorunu haline geldi. Baktığımız vakit, büyük grupların yaptığı her açıklamanın akabinde oluşan kamuoyu hakemler üzerinde de baskı yaratabiliyor. Lakin Anadolu grupları bunları lisana getirdiğinde yok sayılıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, aktüel flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar