Nisan 13, 2021
Kanada’da Bir Bitcoin ETF’ine Daha Yeşil Işık Yakıldı

Kanada’da Bir Bitcoin ETF’ine Daha Yeşil Işık Yakıldı

Son dakika Kanada’da Bir Bitcoin ETF’ine Daha Yeşil Işık Yakıldı haberi ,

Büyük Kanadalı yatırım yöneticisi CI Küresel Asset Management, 9 Mart 2021’de kendi Bitcoin ETF’ini başlatmak üzere. Öte yandan, bir öbür Bitcoin ETF’i, ülkenin menkul değerler düzenleyicisi CI Küresel Asset Management’ın başvurusu için “nihai fon izahnamesi” hazırlarken Kanada’ya ulaşmak üzere.

CI Galaxy Bitcoin ETF (BTCX) olarak isimlendirilen ETF’in, 9 Mart’ta Toronto Menkul Değerler Borsası’nda (TSX) piyasaya sürülmesi bekleniyor. Mike Novogratz’ın Galaxy Digital Capital Management’ı, alt danışman olarak vazife yapacak.

1965 yılında kurulan CI Küresel Asset Management, Ocak 2021 itibariyle idaresi altında 180 milyar doların üzerinde bir paha tutan bir varlık yöneticisi. Firma, Kanada’nın menkul değerler düzenleyicisinden bugün, kendi Bitcoin ETF’ini başlatmak için gerekli olan onayının alındığını duyurdu.

Açıklamada BTCX, “yatırımcılara kurumsal kalitede bir fon platformu aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapmanın uygun bir yolunu sağlayabilecek” bir araç olarak tanımlandı.

Mike Novogratz “Bitcoin danışmanı” olacak

Bloomberg Galaxy Digital Bitcoin Endeksi kullanılarak fiyatlandırılacak bu ETF ile direkt birincil kripto para ünitesine yatırım yapılacak.

CI GAM, ETF’nin yöneticisi olarak vazife yaparken; kurucusu ve CEO’su uzun müddettir BTC savunucusu olan Mike Novogratz olan Galaxy Digital Capital Management, “Bitcoin danışmanı” olarak misyon yapacak. Yani GDAM, BTC ticaretini ETF ismine gerçekleştirecek.

GDAM’da varlık idaresi lideri Steve Kurz şu yorumlarda bulundu:

“Ortaya çıkan dijital varlık sınıfının ikna edici büyüme ve çeşitlendirme fırsatları sunduğuna inanıyoruz. CI Galaxy Bitcoin ETF, klasik yatırımcıların Bitcoin’e maruz kalmaları için kolay ve inançlı bir erişim noktası sunuyor.”

BTCX dışında iki taraf da, “dünyanın direkt ETH’ye yatırım yapılan ETF’i” olan CI Galaxy Ethereum ETF (ETHX) için müracaatta bulundu.

Bununla birlikte BTCX, Kanada’nın birinci BTC ETF’i olmayacak. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere piyasaya çıktığı andan itibaren olumlu bir başlangıç yapan ve birkaç hafta içinde 400 milyon dolardan fazla sürece konut sahipliği yapan Purpose ETF’in onayı, kısa bir müddet evvel gerçekleşmişti.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar