Nisan 16, 2021
Morgan Stanley, Mass Mutual ve Soros Fund Management’tan Dev Bitcoin Şirketine Milyonlarca Dolarlık Yatırım

Morgan Stanley, Mass Mutual ve Soros Fund Management’tan Dev Bitcoin Şirketine Milyonlarca Dolarlık Yatırım

Son dakika Morgan Stanley, Mass Mutual ve Soros Fund Management’tan Dev Bitcoin Şirketine Milyonlarca Dolarlık Yatırım haberi ,

8 Mart tarihli bir açıklamaya nazaran Bitcoin saklama ve ticaret şirketi New York Digital Investment Group (NYDIG), George Soros’un Soros Fund Management, yatırım bankası Morgan Stanley ve Massachusetts merkezli hayat sigortası şirketi MassMutual’dan 200 milyon dolarlık fon topladı.

NYDIG CEO’su Robert Gutmann, tüm bu firmaların yatırımcılardan daha fazlası olduğunu argüman ederek, “Bitcoin ile ilgili” teşebbüslerde iş birliği yapacaklarını açıkladı:

Bu fonlama tipine katılan firmalar, sadece yatırımcı olmaktan daha fazlasıdır. Her biri bizim tarafımızdan yıllardır âlâ bilinen ortaklardır. NYDIG, yatırım idaresi, sigorta, bankacılık, pak güç ve hayırseverliği kapsayan; Bitcoin ile ilgili stratejik teşebbüsler üzerinde bu firmalarla birlikte çalışacak.

Kurumsal BTC benimsemesi hızlanıyor

Aralık ayında MassMutual, varlığın kurumsal olarak benimsenmesi için kıymetli bir adım olarak görülen bir atılım ile 100 milyon dolarlık BTC satın almıştı. Ayrıyeten, en son finansman çeşidinin duyurulmasından evvel NYDIG’ye 5 milyon dolarlık öz sermaye yatırımı yapmıştı.

NYDIG, saklama platformunda şu anda 1 milyar doların üzerinde Bitcoin tuttuklarını belirtiyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar