Nisan 15, 2021
Norveçli Petrol Devinden 58 Milyon Dolarlık Bitcoin Hamlesi!

Norveçli Petrol Devinden 58 Milyon Dolarlık Bitcoin Hamlesi!

Son dakika Norveçli Petrol Devinden 58 Milyon Dolarlık Bitcoin Hamlesi! haberi ,

Norveçli endüstriyel yatırım firması Aker ASA da Bitcoin kervanına atladı. Şirket, BTC’ye yatırım yapmaya adanmış yeni bir ünite başlattı.

Kurumsal Bitcoin çılgınlığı, bir salgın üzere yayılmaya devam ediyor. Birkaç ABD şirketinin dijital para ünitesini bilançolarına eklemesinin akabinde sıra, dünya çapındaki büyük kurumlara geldi. Norveçli holding şirketi Aker ASA bugün, Bitcoin yatırımına ve dijital varlığın temelindeki teknolojiye adanmış yeni bir ünite kuracağını söyledi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere dün, Asya’nın dev teknoloji firmalarından olan Meitu da dün BTC alımını gerçekleştirmişti. Günümüz finansının geleceği meçhulken, Bitcoin’e rezerv nakit yatıran şirketler artık bir istisna olmaktan çıkıyor.

Aker ASA, önder dijital para ünitesine yatırım yapmanın bir adım ötesine geçti. BTC ve blockchain teknolojisine yatırım yapmaya adanmış bir şirket kuracak. “Setee AS” isimli yeni şirket, öbür sanayi oyuncuları ile iş birliği yaparak kripto para ünitesi alanına faal olarak katılacak. Ayrıyeten blockchain ve kripto para ünitesi sanayisinde sağlıklı beklentileri olan başka şirketlere de yatırım yapacak.

Açık deniz balıkçılığı, inşaat ve mühendislikte uzmanlaşan şirket, tüm likit varlıklarını Bitcoin’e dönüştüreceğini söyledi. Bitcoin’e adanmış yeni ünite, yaklaşık 500 milyon Norveç kronu (58,6 milyon dolar) fiyatında bir sermayeye sahip olacak.

Aker ASA’in sahibi: Bitcoin HODLer’ı olacağız

Aker’e nazaran yeni varlığın fonksiyonu Bitcoin yatırımının ötesine geçecek. Ünitenin siber güvenlik, finansal süreçler ve emisyonsuz doğrulama süreçlerinde yenilikleri takip etmek için ana kuruluşunun yeteneklerinden yararlanması bekleniyor. Ayrıyeten şirket, Bitcoin süreçlerini daha etraf dostu bir biçimde doğrulamak için alternatif yollar araştıracak ve üzerinde çalışacak.

Setee, Bitcoin ve blockchain teknolojilerinde Kanadalı bir global önder olan Blockstream ile iş birliği yapıyor. Aker ASA, Norveçli milyarder iş adamı Kjell Inge Rokke’ye ilişkin bir şirket. Rokke, şirketin paydaşlarına en son gelişmeyle ilgili bir mektup paylaştı. Mektupta şunları yazdı:

“İlk olarak, hazine varlığımız olarak Bitcoin’i kullanacağız ve topluluğa katılacağız. Bitcoin ağzıyla konuşursak, HODLer olacağız. Farklı, lakin ekleyici olacağız.”

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar