Nisan 13, 2021
Bitcoin Madenciliği Devine Çarpıcı Suçlama – Neler Oldu?

Bitcoin Madenciliği Devine Çarpıcı Suçlama – Neler Oldu?

Son dakika Bitcoin Madenciliği Devine Çarpıcı Suçlama – Neler Oldu? haberi ,

Apple Daily tarafından yayınlanan bir rapora nazaran, Çin merkezli madencilik donanımı üreticisi Bitmain, mahallî firmalardan yasadışı yollarla mühendis çalıştırma kuşkusuyla Tayvanlı yetkililer tarafından soruşturuluyor.

Rekabet Avantajı

Bitmain’in, yapay zeka (AI) çipleri geliştirmek için MediaTek ve ASE üzere büyük teknoloji şirketlerinden en düzgün yetenekleri işe almak üzere Tayvan’da Zhijiao ve Xindao olmak üzere iki başka ünite kurduğu ve böylelikle ülkenin rekabet avantajını baltaladığı tez ediliyor.

Çin’deki işletmelerin, hükümete kayıt yaptırmadan Tayvan’da mağaza açmaları kanunen yasaklanmıştır.

Bitcoin Madencilik Devi Bitmain, Yeni Jenerasyon ASIC Çipini Yayınlayacak

İki ülke ortasındaki jeopolitik savaşın yanı sıra, Çinli yarı iletken firması SMIC, dünyanın en büyük yarı iletken dökümhanesi olan Tayvanlı TSMC’nin en büyük rakibi. Çinli şirketler etkin olarak Tayvanlı mühendisleri daha yüksek maaşlarla işe almaya çalışıyor.

Hem Bitmain hem de MediaTek mevzu hakkında şimdi yorum yapmadı. ASE, mühendislerinin “kaçak avlanma” olayına karışmadığını argüman ediyor.

2018’de yapay zeka ile uğraştıktan sonra, Bitmain, başka önde gelen Çinli ASIC üreticileriyle birlikte, yeni bir gelir akışı bulurken Bitcoin madencilik sanayisindeki meçhullükten korunmak için geçen yıl çip üretimine odaklanmaya başladı.

Yasal düzenleme, madenciler için meçhul bir biçimde kıymetli bir risk faktörü olmaya devam ediyor. Örneğin, Çin’in İç Moğolistan bölgesi, güç kullanım amacını karşılamak için bu Mart ayı başlarında mevcut tüm madencilik çiftliklerini kapatma planını açıkladı.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar