Nisan 15, 2021
Borsalardaki Bitcoin Arzı Son 2 Yılın En Düşük Düzeyinde

Borsalardaki Bitcoin Arzı Son 2 Yılın En Düşük Düzeyinde

Son dakika Borsalardaki Bitcoin Arzı Son 2 Yılın En Düşük Düzeyinde haberi ,

Tüm borsa cüzdanlarındaki Bitcoin arzı, fiyat tekrar yükselmeye başladığında çıkış arttıkça 2 yılın en düşük düzeyinde kalıyor.

Bitcoin Arzının Düşüşü

Bu düşüş, Şubat ayının başında kaydedilen 2,5 yılın en düşük düzeyine karşılık geliyor. Blockchain tahlil firması Glassnode’a nazaran, arzdaki bu düşüş şimdiye kadar görülen en büyük gerilemeyi söz ediyor.

Glassnode kurucu ortakları Yann Allemann ve Jan Happel haber bültenlerinde, bunun büyük bir arz ezasına yol açabileceğini açıklıyor.

Uzun Vadeli BTC Sahipleri Vazgeçmiyor

Glassnode tarafından yapılan bir tahlile nazaran, BTC fiyatı düşüşlerle noktalanarak yükselmeye devam ederken, uzun vadeli sahipleri geçmişte olduğu üzere satış yapmıyor. Alleman ve Happel, bunun büyük olasılıkla mevcut fiyatı en yüksek fiyat olarak görmemelerinden kaynaklandığını açıklıyor.

Bu, en son yarılanmanın ve artan kurumsal ilginin akabinde, 2022’de Bitcoin fiyatının 100.000 $’a kadar çıkabileceğini kestirim eden başka analistlerle birebir çizgide bir yaklaşım.

Bu kurumlar da uzun vadede işin içinde üzere görünüyor. Bitcoin’e yatırım yapan firmalar, alımlarını ticaret yahut kar sistemleri yerine yatırım olarak görüyorlar. Bunun nedeni, birçoğunun Bitcoin’i ABD Doları’nın enflasyonuna karşı bir müdafaa olarak kullanmasıdır.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor üzere Bitcoin meraklıları, fiyat değişirken bile büyük alımlar yapıyor. Son vakitlerde, fiyat 50.000 doların altındayken, 10 milyon dolarlık bir BTC daha satın aldı.

Bu Bitcoin balinalarındaki artış arz sıkışıklığına değerli bir katkı olarak bedellendiriliyor. 2021’de 200’den fazla yeni adres bu eşiği aştı. Fiyat artışı, parası olanları daha da fazla BTC almaktan katiyetle caydırmıyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar