Nisan 15, 2021
Galatasaray, Belhanda’nın kontratını feshetti

Galatasaray, Belhanda’nın kontratını feshetti


son dakika Galatasaray, Belhanda’nın mukavelesini feshetti haberleri,

Galatasaray, Younes Belhanda’nın kontratının beIN Sports’a verdiği röportaj nedeniyle tek taraflı olarak feshedildiğini açıkladı;

İşte yapılan o açıklama:

“Profesyonel Futbolcu Younes Belhanda ile Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. ortasında akdedilen 3 Temmuz 2017 tarihli Profesyonel Futbolcu Transfer Mukavelesi, Younes Belhanda’nın 7 Mart 2021 tarihli Galatasaray A.Ş. – Demir Küme Sivasspor karşılaşmasından sonra BEIN Sports ile yapmış olduğu röportajda Kulüp’ün imajına ve Kulüp İdare Konseyi Üyelerinin saygınlıklarına ziyan veren ve hakarete varan beyanlarda bulunması sebebiyle ve daha öncesinde de Mukavele ve Kulüp İç Disiplin Yönetmeliklerine ısrarlı halde karşıtlık teşkil eden hareketlerde bulunmasının, taraflar ortasındaki bağlantıyı çekilmez hale getirmiş olması nedeniyle, Younes Belhanda’nın Profesyonel Futbolcu Mukavelesi, FIFA Oyuncuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’nın 14. Maddesi uyarınca 10 Mart 2021 tarihinden itibaren derhal, tek taraflı ve haklı sebeple feshedilmiştir.”

YOUNES BELHANDA NE DEMİŞTİ?

Younes Belhanda maç sonu röportajında, “Yöneticiler Instagram ve Twitter’da dolanmak yerine tabanla ilgilenmeliler” dedi. Lakin; kulüp tercümanı bu cümleleri çevirmedi.

Tercüman maç sonu röportajı ise “Böyle saha şartlarında geri dönüş yapmak güç. Biz daha çok pas oynayan kadroyuz. Bu alana deva bulunması lazım. İstediğimiz oyunu bu türlü oynayamıyoruz. Sahanın daha güzel olması lazım. İdman alanımız bile buradan çok daha âlâ. Gerekirse dünyanın en düzgün bahçıvanlarının getirilip buranın düzeltilmesi lazım” halinde çevirdi lakin Belhanda’nın kelamlarının içeriği daha sonra ortaya çıktı.

Galatasaray’da 4 yıllık Younes Belhanda periyodu sona erdi

????131 Maç
⚽22 Gol
????️26 Asist

???????? Harika Lig
???? Türkiye Kupası
???? TFF Üstün Kupa pic.twitter.com/6gXEVXPQzo

— Sporx (@sporx) March 10, 2021

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, aktüel flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar