Nisan 15, 2021
Galatasaray’da tarihi muahede

Galatasaray’da tarihi muahede


son dakika Galatasaray’da tarihi muahede haberleri,

Galatasaray ile Enerjisa ortasında gerçekleşen imza merasimine kulüp lideri Mustafa Cengiz ve idare heyeti üyeleri Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay katıldı.

MUSTAFA CENGİZ’İN AÇIKLAMALARI

“Rasim Öztekin’e Galatasaray’da bir veda merasimi yapmak istiyoruz. Rasim Öztekin deyince herkesin yüzü gülümserdi. Çok severdim. Kendi konuşmamı dahi ikinci kere seyretmem, dinlemem fakat Pardon sinemasını tekrar tekrar izlerim.”

BİZ VEFALI BİR TOPLUMUZ

“Çatıyı tesirler mi, güneşi çime verir mi? Statik ve stabil olan alana GES yapılıyor. Ayrıyeten çatı olayını geçmiş idarelerimiz, bu ortada bu stadı yapan ve bize olumlu kıymet katan bütün geçmiş idarelerine, çivi çakana, bu hale getiren herkese tek tek teşekkür ederim. Biz nankör değiliz. Vefalı bir toplumuz.”

GALATASARAY NE KAZANACAK?

25 yıllık bir ömürde tüm masrafları, sarfiyatları, 25 yılda 100 milyonun üzerinde gelir getirecek. 20 milyon TL’lik masrafları da EnerjiSa karşılıyor. Panelleri de bize devretecek. Bizim malımız olacak. Böylesi bir şeyi daha düzgün yapacak olan varsa… Onlar o kadar gönüldaşlar ki… Biz kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

YUSUF GÜNAY’IN AÇIKLAMALARI

“90’lı yıllarda ülkede bir dizi ekonomik krizler yaşandı. 2000’lerin başında ise iktisadın idaresi için EPDK, BDDK üzere kurumlar getirdi. EPDK’nın kurucu başkanlığına ise ben atandım. Araştırdım, bütün ülkeler kendi ulusal projelerini oluştururken biz Türkiye olarak ithalata dayalı projeler üretmişiz. Biz de EPDK olarak yerli ve yenilebilir projeler ürettik. Bugün Türkiye, Avrupa’da bu hususta kıymetli bir noktadadır. Daima bunu Galatasaray’da hayal etmiştim, yerli ve yenilebilir bir güç. Özhan Canaydın devrinde bunun için çalışmıştık. Galatasaray’ın derbini kendine keder edinmiş liderimiz Mustafa Cengiz ve idare olarak bunu el birliğiyle yaptık. Bu hayalim el birliğiyle gerçekleşti.”

ÖRNEK BİR ÇALIŞMA OLDU

“GES, gerçekten Galatasaray’a yakışır. Dünyanın en büyük stadyumda bulunan GES santrali olacak. Atıl durumda olan 40 bin metrekarelik alanı EnerjiSA 10 yıl işletiyor, 10 yıl sonra bize geçiyor. Santral kurulur kurulmaz mülkiyeti de Galatasaray’a devrediliyor. Bu yeşil güç ve yerli bir üretim kaynağı. 100 milyar kwh güç üretecek, 100 milyonun üzerinde gelir getirecek. Örnek ve hoş bir çalışma oldu. Atıl kapasiteyi iktisada, bu ülkenin faydasına kullanılmış oldu EnerjiSA ile birlikte.”

Ersin Esentürk, EnerjiSA Perakende Satış Müdürü

Galatasaray ile EnerjiSA ortasında sponsorluk değil mutabakat var. 10 yıl boyunca üretilen elektirik için Galatasaray para ödeyecek. Bu kompleksin 7 milyon saat tüketimi var. Yüzde 60’ı buradan karşılanacak. Üretilen gücün fazlası şebekeye satılacak. 10. yıl sonunda esasen büsbütün tüm işletme, her şey Galatasaray’a kalıyor. Biz işin içerisinde çıkıyoruz.

Yusuf Günay: Yıllık tüketimimiz 7 milyon kw saat bu kompleksin tüketimi var. Bunun yüzde 63’ü GES tarafından üretilecek. Yüzde 63’lük elektrik gereksinimimizi bu kaynaktan sağlamış olacağız.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, aktüel flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar