Nisan 15, 2021
Kripto Para Borsası Coinbase, IPO Öncesi 90 Milyar Dolarlık Bedele Ulaştı

Kripto Para Borsası Coinbase, IPO Öncesi 90 Milyar Dolarlık Bedele Ulaştı

Son dakika Kripto Para Borsası Coinbase, IPO Öncesi 90 Milyar Dolarlık Pahaya Ulaştı haberi ,

Bloomberg’de yer alan bir habere nazaran, mevzuya aşina bireylere nazaran önde gelen kripto para borsası Coinbase Küresel Inc. payları geçen hafta yaklaşık 90 milyar dolar bedelinde el değiştirdi. Bu değerleme, pay başına 350 dolarlık bir pahaya dayanıyor. Bloomberg kaynaklarına nazaran bu, Nasdaq Özel Pazar ihalesinde borsanın süreç gördüğü fiyat.

Beşerler, Coinbase’in Mart ayı sonlarında halka açılmadan evvel pay senetlerinin Nasdaq Özel Pazarı’nda son defa satıldığı Perşembe günkü açık artırmaya katılmıştı.

Açık artırmada payların bir kısmının 375 dolardan süreç gördüğü ve şirketin kabaca 100 milyar dolara yakın bir bedel oluşturacağını da eklediler.

Özel ticaret, daha kısıtlayıcıdır ve ekseriyetle hacimler halka açık piyasadakinden daha küçük meyyit. Nasdaq özel piyasası, Nasdaq’on şirketler halka açılmadan evvel pay senedi alım satımına ayrılmış bir kısmıdır.

Direkt listeleme öncesinde Nasdaq’ın yatırımcıları için kısmen özel ticaret faaliyetine dayalı bir referans fiyatı belirlemesi gerekiyor. Bu özel süreçler, pay senedinin gerçekte hangi fiyata süreç yapacağının göstergesi olmayabilir.

Coinbase teklifi, Nasdaq’ta yer alacak

Coinbase, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’ndaki müracaatlara nazaran süreçten rastgele bir gelir elde etmeyecek. Şirket, genel merkezi için bir adres listelemedi ve bunun yerine Mayıs ayında “uzaktan çalışacak” bir şirket haline geldiğini söyledi.

Şirket, iki katından fazla artarak 1.14 milyar dolara çıkan bir net gelirle, geçen yılki 322 milyon dolarlık ziyanını kapattı.

2012’de sürece başlayan Coinbase; Y Combinator and  Greylock Partners, Tiger Küresel Management, Andreessen Horowitz, Ribbit Capital, Union Square Ventures ve Frederick Ernest Ehrsam III üzere destekçilerden 500 milyon dolardan fazla para topladı.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar