Nisan 16, 2021
Twitter Bitcoin ve Altcoin Piyasasının Dev İsimlerinin Hesaplarını Askıya Aldı!

Twitter Bitcoin ve Altcoin Piyasasının Dev İsimlerinin Hesaplarını Askıya Aldı!

Son dakika Twitter Bitcoin ve Altcoin Piyasasının Dev İsimlerinin Hesaplarını Askıya Aldı! haberi ,

Sosya medya devi Twitter, en yeterli Bitcoin ve altcoin etkileyicilerinden ve fenomenlerinden kimilerinin hesaplarını askıya aldı. Askıya alınan hesaplar ortasında, ünlü Stok Akış (S2F) Modeli’yle tanınan PlanB ve başarılı iddiaları olan analist Willy Woo’nun hesapları da bulunuyor.Sosya medya devinin neden bu türlü bir karar aldığı ise şimdi bilinmiyor.

Twitter, Bitcoin ve altcoin fenomenlerinden kimilerinin hesaplarını askıya aldı

Sosya medya devi Twitter, geçtiğimiz periyotlarda kripto para piyasasında ünlü olan isimlerin hesaplarını askıya aldı (örneğin; Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano). Bugün ise Twitter, Bitcoin ve altcoin piyasasında nam salmış ünlü isimlerin kimilerinin hesaplarını askıya alıyor. Askıya alınan hesaplar ortasında; @thecryptodog, @woonomic, @WSBChairman , @KoroushAK ve @100trillionusd üzere hesaplar bulunuyor.

Bu hesaplar, yüz binlerce takipçiye sahip olan ve kripto piyasasında değerli tesirleri olan isimlere ilişkin hesaplardır. Hesapları askıya alınan isimler ortasında; Stok Akış (S2F) Modeli’nin mucidi PlanB, başarılı varsayımlar olan analist Willy Woo ve Crypto Dog’da bulunuyor. Şimdiye kadar yüz binlerce takipçisi olan bu hesapların neden tasfiye edildiği aşikâr değil. Twitter sırf kurallarını ihlal ettiğini sav ediyor.   

Twitter daha evvel de kimi kripto etkileyecilerinin hesaplarını askıya aldı

Twitter, geçen Şubat ayında Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı ve Bitcoin savunucusu Anthony Pomliano’nun hesabını askıya aldı. Ancak daha sonra saatler içinde hesabı restore edip tekrar açtı. Twitter CEO’su Jack Dorsey ise şu anda ilk tweet’ini değiştirilemez bir token olarak açık artırmaya çıkaran en büyük kripto para Bitcoin’in ateşli bir savunucusu olarak biliniyor.    

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar