Nisan 16, 2021
Belhanda toplantısında idarede neler konuşuldu?

Belhanda toplantısında idarede neler konuşuldu?


son dakika Belhanda toplantısında idarede neler konuşuldu? haberleri,

Galatasaray’da Younes Belhanda ile yollar resmen ayrıldı.

Sarı kırmızılılar resmi siteden “Sivas maçı sonrası kulübün imajına ve yöneticilerin saygınlıklarına ziyan veren hakarete varan beyanlarda bulunması sebebiyle ve daha öncesinde de Kontrat ve Kulüp İç Disiplin Yönetmelikleri’ne ısrarlı halde terslik teşkil eden aksiyonlarda bulunmasının, taraflar ortasındaki ilgiyi çekilmez hale getirmiş olması nedeniyle, Belhanda’nın kontratı derhal, tek taraflı ve haklı feshedilmiştir” açıklamasıyla kararı kamuoyuyla paylaştı.

Belhanda’nın tabanla birlikte idaresi eleştiren, “Normal olarak G.Saray yöneticilerinin bir tahlil bulması lazım. Hiç durmadan Twitter’da İnstagram’da kendini seyretmemek, basında olup bitenlere bakmamak lazım” kelamları yeminli tercümanla noter huzurunda kayıt altına alındı.

“BU HAKARETİ KABUL EDEMEYİZ!”

Galatasaray İdaresi acil bir toplantı yaptı.

Bu tepede lider ve yöneticilerin “Biz misyon için gelip süreksiz olabiliriz fakat birinci önceliğimiz Galatasaray makamı ve markasını korumak olmalı. Başkanlık idaresi makamına hakareti kabul edemeyiz, affetmemeliyiz” fikrinde birleştikleri öğrenildi.

FIFA İÇİN DE HAZIRLIK

Ve Belhanda’nın kontratının feshedildiği saat 13.05’te yapılan açıklamayla kamuoyuna duyuruldu. Galatasaray ayrıyeten yıllık 3 milyon 350 bin Euro garanti fiyat alan Belhanda’ya yıllık fiyatının yüzde 10’u kadar yani 335 bin Euro da para cezası kesti. Bu sayı, FIFA kuralları gereği bir kulübün keseceği azamî sayı. G.Saray gerekirse FIFA’ya da gidip Faslı oyuncunun durumunu anlatacak. Daha evvel taraftara küfretmesi, kulübe ihtar çekmesi, pandemide indirim yapmaması, futbol oynanmayan periyotlarda fiyatını istemesi ve son olarak Sivas maçı sonrasındaki kelamları FIFA’ya aktarılacak. 

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, aktüel flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar