Nisan 13, 2021
Belhanda’ya gönderilen fesih bildiriminde inanılmaz ayrıntılar

Belhanda’ya gönderilen fesih bildiriminde inanılmaz ayrıntılar


son dakika Belhanda’ya gönderilen fesih bildiriminde inanılmaz ayrıntılar haberleri,

Belhanda’nın ipi 9 Mart’taki idare şurası toplantısında çekildi. Terim de durumla ilgili bilgilendirildi. Oyuncuya mukavelesinin feshedileceği antrenman öncesi söylendi. Belhanda, resmi bir doküman gelmediğini kaydederek egzersize çıktı.

Sözcü’nün edindiği bilgilere nazaran; İşte Galatasaray’ın 10 Mart’ta Belhanda’ya yolladığı ihtarname ve fesih bildirimindeki ayrıntılar…

İHTARNAME

Kontratınızın feshine, ayrıyeten 2020-21 dönemi garanti net fiyatınızın yüzde 10’u üzerinden 335 bin Euro fiyatında para cezası uygulanmasına karar verilmiştir.

FESİH BİLDİRİMİ

1- Hatalı bulundunuz: Trabzon havalimanında (1 Eylül 2018) bir taraftara hakaret ettiniz. T.C. mahkemelerindeki ceza davasında hatalı bulundunuz.

2- Taraftara hakaret: Real Madrid maçında (22 Ekim 2019) oyundan çıkarken kulüp taraftarlarına ağır hakaretler yönelttiniz.

3- Düzmece imza suçlaması: Fenerbahçe’ye karşı çok kıymetli bir maçta (23 Şubat 2020) kırmızı kart gördünüz. Bu nedenle idare heyetinin size verdiği cezayı kabul etmediniz. Disiplin cezasından kaçmak için imza size ilişkin olmasına karşın kulüp iç disiplin yönetmeliğini imzaladığınızı reddettiniz. Bu, kulübü imzanızı taklit etmekle suçladığınız manasına gelir. Bu, kulübün size olan itimadının telafi edilemez formda kırılmasının nedenlerinden biridir.

4- Saygınlığa ziyan verdi: Kulüp, sizi daha fazla temelsiz suçlamada bulunmamanız konusunda uyarmış olsa da Sivasspor maçı sonrası yaptığınız röportajda idare konseyi üyelerinin saygınlıklarına ziyan veren suçlayıcı tabirlerde bulundunuz. Hasebiyle iç disiplin yönetmeliklerini bir defa daha ihlal etmekle kalmadınız, birebir vakitte mukavelenin özel kararlar 16. hususunu de ihlal ettiniz.

14. HUSUS NE DİYOR?

Galatasaray’ın haklı fesih için münasebet gösterdiği FIFA Oyuncuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’nın 14. Unsuru iki fıkradan oluşuyor.

14.1: Haklı bir sebep halinde (Tazminat ödenmemesi yahut sportif yaptırımların uygulanması) bir kontrat, iki tarafça da sonuçsuz (tazminatsız) sonlandırılabilir.

14.2: Bir tarafın, kontratı zorla değiştirmek ya da feshetmek istemesi karşı tarafa mukaveleyi haklı formda feshetme hakkı tanır.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar