Nisan 15, 2021
Binance, Eski Ripple Partneri MoneyGram’i Platformuna Ekledi

Binance, Eski Ripple Partneri MoneyGram’i Platformuna Ekledi

Son dakika Binance, Eski Ripple Partneri MoneyGram’i Platformuna Ekledi haberi ,

Bir blog gönderisinde Binance, Arap dünyasındaki müşterilerinin kripto alıp satmaları ödeme seçenekleri sayısının artırdığını ve eski Ripple ortağı MoneyGram’i platforma eklediğini duyurdu.

Binance, CashU ve MoneyGram’i ödeme formülü olarak ekliyor

En büyük global borsa olan Binance, Arap ülkelerindeki kripto traderları için ödeme havuzunu iki global platforma daha genişlettiğini duyurdu: MoneyGram ve CashU.

MoneyGram ile Ripple yollarını ayırıyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere fintech devi Ripple, 2019’da başlayan MoneyGram iştirakini resmen sona erdirmişti. Şubat ayında, San Francisco merkezli MoneyGram, ABD düzenleyicisi SEC tarafından Aralık ayı sonlarında Ripple’a karşı başlatılan dava nedeniyle Ripple tarafından desteklenen platformda ticareti askıya aldı.

Daha evvel basında çıkan haberlere nazaran Ripple, en büyük MoneyGram hissedarı haline gelmişti. Geçen yılın Kasım ayının sonlarında ise MoneyGram paylarının (MGI) yüzde 33’ünü sattı.

MoneyGram payları, Ripple ile yollarını ayırdıktan sonra yüzde yedi düştü

İştirak sona erdikten sonra MGI yüzde yedi düşüş gösterdi. Şu anda küçük bir yükselişin akabinde 6,90 dolardan süreç görüyor. Blockchain devi, MoneyGram’ı daha sonra da yatırımlarıyla destekliyordu ve şirketin son kârının en büyük hissesini oluşturuyordu. Şirket ayrıyeten MoneyGram’a platformunun ve XRP’nin kullanımı için ödeme yapıyordu.

XRP fiyatında son durum

Ripple’ın token’ı XRP, yazım sırasında son 24 saat içerisinde yüzde 1,9’luk bir düşüş ile 0.47 dolardan süreç görüyor. Fakat CoinGecko’nun bilgilerine nazaran XRP, son yedi günde yüzde 7.6’lık bir yükseliş sergiledi.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar