Nisan 15, 2021
Bitcoin Boğaları Değerli Bir Direnci Daha Kırdı – Sırada Ne Var?

Bitcoin Boğaları Değerli Bir Direnci Daha Kırdı – Sırada Ne Var?

Son dakika Bitcoin Boğaları Değerli Bir Direnci Daha Kırdı – Sırada Ne Var? haberi ,

Traderlar BTC’yi 57.000 $’ın üzerine çıkardıkça ve kurumlar kripto para ünitesine yönelmeye devam ettikçe Bitcoin fiyatı tüm vakitlerin en yüksek düzeyini hedefliyor.

Son bir saat içinde, Bitcoin (BTC) fiyatı, BTC fiyatının 58.352 dolardan yeni bir tüm vakitlerin en yüksek düzeyine çıktığı 20 Şubat’tan beri görülmeyen bir düzey olan 57.100 dolara yükseldi. Yükseliş dalgası, yatırımcı hassaslığının boğalar lehine geri döndüğüne işaret ediyor ve BTC’nin 60.000 $ düzeyinde bir koşuya çıkma mümkünlüğünü artırıyor.

Cointelegraph Markets ve TradingView’den gelen bilgiler, Bitcoin’in sabah erken saatlerde 52.998 $’dan başlayan ve 57.000 $ düzeyine gelen hareketiyle %6,5 artış yaptığına işaret ediyor.

Bugünün üst taraflı hareketi, Digital Currency Group’un Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) 250 milyon dolara kadar payını satın almayı planladığı haberi ile gerçekleşti. Satın alma, 8 Mart’ta GBTC paylarının Bitcoin’in büyük borsalardaki spot fiyatına %15 indirimle süreç gördüğü göz önüne alındığında değişik bir vakitte gerçekleşti.

Kurumsal yatırımcılar mevcut atak için kredi alabilirken, Bitcoin’e olan genel ilgi de artmaya devam ediyor. Son bilgiler, ABD’de 1 Mart 2020’den bu yana 10.000 Bitcoin ATM’nin kurulduğunu ve geçen yıl BTC donanımlı ATM sayısında %57.5’lik bir hisseye işaret ettiğini gösteriyor.

Bitcoin, Pay Senetlerine Tartı Veren Ekonomik Telaşları Görmezden Geliyor

Son iki haftada, pay senedi piyasaları, teknoloji paylarındaki düşüş ve yükselen Hazine getirisine ait tasalar nedeniyle ağırlaştı. Birçok analist, güçlenen bir dolar ve yükselen Hazine getirisinin Bitcoin fiyatını olumsuz etkileyeceğini kestirim etti.

CrossTower Ticaret Lideri Chad Steinglass’a nazaran, “BTC’deki temel akım hala inanılmaz derecede iyi”, zira her gün BTC’ye dahil olan büyük klasik finans oyuncuları var üzere görünüyor.

Steinglass, Çinli yazılım firması Meitu’nun bilançosuna yakın vakitte Ethereum’un (ETH) eklenmesinin, klasik finansta kripto para ünitelerinin artan kıymetini gösterdiği için bir öbür olumlu gelişme olduğunu söyledi.

Steinglass, son iki haftanın BTC düzeltmesinin, 5 Mart’ta GBTC’nin süreç yaptığı NAV indirimi %15’e kadar yükseldiğinden, GBTC’yi sert bir biçimde vuran “teknoloji paylarında büyük bir satış” sonucu olduğunu açıkladı. Avrupalı ​​traderlar, Avrupa pay senedi piyasalarının kapanışında “korku içinde koştu”.

Altcoinler, Bitcoin’in Çıkışını Takip Ediyor

Bitcoin 60.000 $ düzeyini gaye alırken, birkaç altcoin de tüm vakitlerin en yüksek düzeylerinin peşinden koştu.

Blockchain tabanlı bir görüntü akış platformu olan Theta (THETA), tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 5,92 $’a ulaşarak son 24 saatte %18 artış gösterdi.

Bu ortada Polygon (MATIC), Coinbase’in Coinbase Pro’ya ekleneceğini açıkladığında 9 Mart’ta %33 artış elde etti.

Genel kripto para ünitesi piyasa pahası şu anda 1.74 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı ise %61.1 düzeyinde.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar