Nisan 15, 2021
Ciro Immobile, altın Ayakkabı mükafatına kavuştu

Ciro Immobile, altın Ayakkabı mükafatına kavuştu


son dakika Ciro Immobile, altın Ayakkabı mükafatına kavuştu haberleri,

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) ekiplerinden Lazio’nun İtalyan golcüsü Ciro Immobile, Avrupa’da en çok gol atan oyuncunun kazandığı altın Ayakkabı mükafatını Roma’da düzenlenen merasimle aldı.

Serie A’da 2019-20 döneminde attığı 36 golle hem İtalya’da hem de Avrupa’da en çok gol atan futbolcu olmayı başaran 31 yaşındaki Immobile, mükafatına kavuştu.

Yıldız golcü için Roma Belediyesinin tarihi Giulio Cesare Salonu’nda düzenlenen merasimde, Immobile’nin geçen dönem attığı 36 gol gösterildi. Daha sonra Roma Belediye Lideri Virginia Raggi ve Lazio Kulübü Lideri Claudio Lotito, Immobile’ye altın Ayakkabı Ödülü’nü takdim etti.

Immobile, burada yaptığı konuşmada, en güzel başarılara ekip çalışmasıyla ulaşılacağını belirterek, “Bu mükafatı tek başıma kazanabileceğimi asla düşünmedim. Tüm grubun gurur duyması ve bu mükafatın kazananı olarak hissetmesi gerektiğine inanıyorum.” dedi.

Hayata ve spora dair öğrettiklerinden dolayı ailesine çok şey borçlu olduğunu lisana getiren Immobile, bu mükafatın, saha içinde ve dışında ekip arkadaşları, teknik yönetici ve kulüple birlikte yaptığı işin meyvesi olduğunu söyledi.

Immobile, ödül merasimi münasebetiyle Roma Belediye Lideri Raggi’ye teşekkür ederken, Lazio taraftarlarına hitaben “altın Ayakkabı’yı yalnızca fotoğraflardan görmüştüm, bu kadar yakından görmek büyük memnunluk. Son derece heyecanlıyım zira isminizin büyük oyuncularla yan yana olması son derece gurur verici bir şey. Ayrıyeten bu türlü bir mükafatı bu salonda almak da heyecan verici. Taraftarlarla bir öteki olabilirdi. Bu mükafatı statta beni izleyemedikleri için acı çeken taraftarımıza ithaf ediyorum.” sözlerini kullandı.

Lazio Lideri Claudio Lotito da Immobile’nin attığı gollerle her yaş kümesinden taraftarı heyecanlandırdığını belirterek, “Bu ödül merasiminin Roma Belediyesinde yapılmasını yanlışsız bulduğumu söyledim. Zira burası Roma’nın simgesi, Ciro da bu kentin sembolü, bu kulübün ve taraftarların elçisidir.” diye konuştu.

Immobile’yi tebrik eden Roma Belediye Lideri Raggi de Immobile’nin çok çalışarak başarmanın örneği olduğunu belirtirken, “Ciro’nun zaferi, İtalyan sporu ve Roma kenti için büyük ehemmiyet taşıyor.” açıklamasını yaptı.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, şimdiki flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar