Nisan 13, 2021
Fatih Karagümrük’ten UEFA’ya Şampiyonlar Ligi önerisi

Fatih Karagümrük’ten UEFA’ya Şampiyonlar Ligi önerisi


son dakika Fatih Karagümrük’ten UEFA’ya Şampiyonlar Ligi önerisi haberleri,

Fatih Karagümrük Kulübü İkinci Lideri Serkan Hurma, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin 2024-2025 döneminden itibaren değiştirilmesi planlanan formatında liglerinde şampiyonluğa ulaşan ekiplerin direkt kümelerde yer alması gerektiğini belirtti.

Serkan Hurma, çevrim içi gerçekleştirilen ve birçok ülkeden yaklaşık 400 iştirakçinin yer aldığı Avrupa Profesyonel Futbol Ligleri (EPFL) Toplantısı’nda konuştu.

UEFA’nın iştirakçi kulüp sayısını 32’den 36’ya çıkararak daha rekabetçi bir Şampiyonlar Ligi sistemi üzerinde çalışmasıyla ilgili Hurma, “Şampiyonlar Ligi’nde kulüp sayısının 36’ya çıkması, UEFA için daha fazla ülkeden daha fazla şampiyonu ödüllendirmek için çok eşsiz bir fırsat. Daha düşük sıralamaya sahip ülkelerin şampiyonlarının direkt Şampiyonlar Ligi küme kademesine nitelikli olması gerektiğine inanıyorum. UEFA, spor başarısına öncelik vermeli ve daha fazla ülkeden daha fazla şampiyon kabul ederek kapsayıcı ve davetkar olmalıdır. UEFA, birebir ligden beşinci yahut altıncı kadrosu kabul etmek yerine Süper Lig üzere öteki bir ligin gerçek şampiyonuna müsaade verirse, rekabetin pazarlama gücünü ve cazipliğini büyük ölçüde artıracaktır.” tabirlerini kullandı.

Türkiye’nin 80 milyonun üzerinde nüfusa sahip olduğunu ve Avrupa’nın en büyük medya pazarlarından biri olarak kabul edildiğini vurgulayan Serkan Hurma, “Bir Türk ekibi Şampiyonlar Ligi’nde oynadığında milli aktiflik tesiri olur. Ülkenizden bir grup bir müsabakanın kesimi olduğunda, olağan ki rekabetle daha çok ilgilenirsiniz. Böylelikle ekiplere nizamlı erişim sağlanacak ve bu da mahallî medya şirketlerini rekabete yatırım yapmaya teşvik edecek. Bu durum, Şampiyonlar Ligi’nin bedeline katkı sağlayacaktır. Ekipler lige daha sistemli erişime sahip olduğundan, daha fazla para kazanacak ve daha güçlü hale gelecektir. Onlar güçlendikçe, Şampiyonlar Ligi’nin çeşitliliği ve kalitesi artacaktır. Mahallî ligler için daha fazla ülkeye direkt erişimin hayati ehemmiyet taşıdığına ve onları dahil etmenin Şampiyonlar Ligi’ne büyük yarar sağlayacağına inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, aktüel flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar