Nisan 15, 2021
Fenerbahçe’de Luiz Gustavo hazırlığı

Fenerbahçe’de Luiz Gustavo hazırlığı


son dakika Fenerbahçe’de Luiz Gustavo hazırlığı haberleri,

Fenerbahçe için karar anı geldi çattı. Sosa son haftalarda Mert Hakan ile ahenk yakaladı. Sakatlanana kadar 11’in değişmez ismi olan Gustavo’nun da sakatlığı geçti. Teknik yönetici Erol Bulut’u, Gençlerbirliği maçında Mert Hakan’ın yanında kimi oynatacağı konusunda güç bir karar bekliyor.

Jose Sosa kendine geldi

Dönem başında kadroya katılan Arjantinli yıldız, Fenerbahçe mesleğine çok yeterli bir başlangıç yaptı. Lakin yüksek formu fazla uzun sürmedi. Yaşadığı sakatlıkların da tesiriyle bir devir kulübeye mahkum kalan Sosa, tekrar kendini buldu. Deneyimli orta saha oyuncusu bilhassa son haftalarda Mert Hakan Yandaş ile âlâ bir ahenk yakaladı. Jose Sosa, Gustavo’nun yokluğunda, Ozan’ın da kesik yemesiyle birlikte savunmaya da daha fazla yardım etmeye başladı. Konya maçında 4 top kaptı. Yıldız futbolcu, 11’de devam etmek istediğini formuyla gösterdi.

Gustavo için derbi hazırlığı

Sambacı, yaklaşık 1 aylık sakatlık sürecinin akabinde Konya’da alanlara döndü. Gustavo, beklendiği üzere maçın son yarım saatinde forma giydi. Deneyimli orta saha oyuncusu şimdi 90 dakika oynayacak düzeye gelmedi. Lakin Erol Bulut, bir sonraki hafta Beşiktaş ile oynanacak kritik maça kadar öğrencisini büsbütün hazır hale getirmek istiyor.

Bu nedenle Gençlerbirliği karşısında Sambacı’nın çok daha fazla mühlet alması gerekiyor. Bulut, Beşiktaş’ı düşünerek Gustavo’yu bu hafta 11 başlatıp daha çok alanda tutabilir. Fakat tercihi kolay olmayacak.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar