Nisan 16, 2021
Grayscale’in Gerisindeki Şirket Bitcoin Fonuna 250 Milyon Dolar Yatırmayı Planlıyor

Grayscale’in Gerisindeki Şirket Bitcoin Fonuna 250 Milyon Dolar Yatırmayı Planlıyor

Son dakika Grayscale’in Gerisindeki Şirket Bitcoin Fonuna 250 Milyon Dolar Yatırmayı Planlıyor haberi ,

Kripto para varlık yöneticisi Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) için yeni bir alıcıyla karşı karşıya: Kendi sahipleri!

Grayscale’in ana şirketi Digital Currency Group (DCG), 10 Mart’ta yaptığı bir basın açıklamasında, 250 milyon dolara kadar GBTC satın almayı planladığını duyurdu.

250 milyon dolarlık Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)

GBTC için değişken şartların ortasında meydana gelen atılım, borsa yatırım fonu (ETF) alanında uzmanları işe alma planlarının akabinde şirket tarafından potansiyel bir çeşitliliğin amaçlandığı sinyalini veriyor. Basın açıklamasına nazaran DCG, “DCG tarafından Grayscale Bitcoin Trust’tan 250 milyon dolara kadar satın alınmasına müsaade verdi.”

Ayrıyeten “DCG, satın alımları finanse etmek için elindeki nakdi kullanmayı planlıyor ve satın alımları açık piyasada gerçekleştirilecek,” sözleri kullanılıyor.

DCG, geri alımın gerisindeki sebebi bilhassa belirtmedi.

Kanada ETF’leri ortalığı karıştırdı

GBTC, geçen hafta şimdiye kadarki en yüksek primle süreç gördü ve yatırımcılar Bitcoin piyasa pahasının %13 altında BTC ile karşı karşıya kaldı.

GBTC primi, holdingler ve BTC/USD. Kaynak: Bybt

ETF’lerin Kanada’da piyasaya sürülmesi konusunda sağladığı düzenleyici ilerlemenin, yatırımcıların klasik olarak değişken varlık sınıfı benimseme kelam konusu olduğunda en âlâ kıymeti arayan yatırımcılarla Grayscale’in baş ağrısına katkıda bulunduğu düşünülüyor.

ABD şimdi tek bir ETF’i onaylamadı, fakat yeniden de düzenleyicilerin statükoda bir değişiklik gerçekleştireceği öngörülüyor. Layered Money: From Gold and Dollars to Bitcoin kitabının müellifi Nik Bhatia hafta sonu yaptığı açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Bitcoin ETF’i, herkesin aklını karıştıracak ve ferdi bir satın alım dalgasını ortaya çıkaracak,” sözlerini kullandı. Ayrıyeten şunları ekledi:

“Ticaret akışı mevcut stoku (arzı) ortadan kaldıracak. 21 milyon hakkındaki acı gerçek şu ki, satılacak çok fazla BTC yok.”

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar