Nisan 16, 2021
Tahvil Hükümdarı altın Fiyatı İçin İddialarını Açıkladı: Güçlü Sıçrayabilir!

Tahvil Hükümdarı altın Fiyatı İçin İddialarını Açıkladı: Güçlü Sıçrayabilir!

Son dakika Tahvil Hükümdarı altın Fiyatı İçin Kestirimlerini Açıkladı: Güçlü Sıçrayabilir! haberi ,

altın fiyatı bu yıl yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. Lakin en azından DoubleLine CEO’su Jeffrey Gundlach’a nazaran kıymetli metalin bahtı değişmek üzere.

Jeffrey Gundlach: 1.681 dolar altın’ın en düşük düzeyi olabilir! Sıçrama mümkünlüğü çok yüksek

DoubleLine CEO’su Jeffrey Gundlach bir web seminerinde kıymetli açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi:

altın fiyatı, Pazartesi günü kapanışta 1.681 dolara düştü. Bu bir müddetliğine altın’ın en düşük düzeyi olabilir. 1.800 doların üzerindeyken altın’da nötre döndüm. Kesinlikle, bu yanlışsız karar üzere görünüyor.

altın bu yıl nitekim düşük performans gösterdi ve Pazartesi günü ONS başına 1.700 doların altına düştü. Jeffrey Gundlach hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

altın, Bitcoin üzere öteki varlıklar nedeniyle düştü. altın, 2.000 doların üzerindeki tepeden bu yana neredeyse düşünülemez ölçülerde kıymet kaybetti. Fakat bu muhakkak noktada, satış hayli güçlü olduğu için altın’ın sıçrama mümkünlüğü çok yüksek.

Jeffrey Gundlach: altın’daki düşüşün devam edeceğini düşünmüyoruz

Jeffrey Gundlach, altın’ın gerçeğe uygun bedelinin ONS başına 1.761 dolar üzere göründüğünü ve bunun da pahalı metale yükseliş imkanı verdiğini vurguladı. Jeffrey Gundlach hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Uzun vadeli altın epeyce ilginç… Modelimiz altın’ın 1.761 dolarda gerçeğe uygun pahada olduğunu gösteriyor. altın’daki düşüşün devam edeceğini düşünmüyoruz.

Jeffrey Gundlach, birebir vakitte emtia üzerindeki yükselişin, uzun vadede dolar için berbat olduğuna dikkat çekti.

Jeffrey Gundlach: Enflasyonun %4’e çıkma ihtimali bile var! Tahvil piyasasını korkutabilir

Enflasyon, Jeffrey Gundlach’ın odaklandığı bir öteki değerli bahisti ve Jeffrey Gundlach, manşet enflasyonun bu yaz %3’ü aşacağını ve birkaç ay boyunca bu düzeyin üzerinde kalacağını söyledi. Jeffrey Gundlach hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

FED, enflasyonun %3’ün üzerine çıktığı bir devir için endişelenmemeyi tercih ediyor. Bana nazaran, onlar yalnızca umursamaz değiller, enflasyonun faiz oranlarından daha yüksek olmasını memnuniyetle karşılıyorlar. Negatif faiz oranlarını seviyorlar, zira negatif faiz oranlarının Amerika Birleşik Devletleri’nin sahip olduğu inanılmaz açığı ve finanse edilmemiş borç problemlerini önlemeye yardımcı olduğunu biliyorlar. Enflasyonun %4’e çıkma ihtimali bile var, bu da tahvil piyasasını nitekim korkutabilir. Aslında makul bir halde, CPI başlığının şu andan itibaren yaklaşık dört ay içinde bir noktada %4’ün üzerine çıkabileceği iddia edilebilir.

Jeffrey Gundlach, tahvil piyasasının çok satıldığına dikkat çekti

ABD Hazinesi cephesinde Jeffrey Gundlach, tahvil piyasasının çok satıldığına dikkat çekti. Jeffrey Gundlach bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Uzun vadede getirilerde mütevazı yahut ölçülü bir düşüş bekliyorum… Duygusal olarak epey fazla uzatılmış.

Jeffrey Gundlach’a nazaran, getirilerdeki düşüş altın fiyatlarını da destekleyecek.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar