Nisan 16, 2021
Bu Tarihi Patern Bitcoin Fiyatında 300.000 Dolara İşaret Ediyor

Bu Tarihi Patern Bitcoin Fiyatında 300.000 Dolara İşaret Ediyor

Son dakika Bu Tarihi Patern Bitcoin Fiyatında 300.000 Dolara İşaret Ediyor haberi ,

Tarihi olarak yükseliş eğilimleri, Bitcoin (BTC) piyasasını takip ediyor ve potansiyel bir fiyat artışı ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyini gösteriyor. Öteki birçok gösterge üzere, bir defa daha yükseliş eğilimi görüldü. Bu sefer, Bitcoin 300.000 doların üzerinde bir kırılmaya yönelebileceğini gösteren iddia, evvelki tüm iddiaları geçersiz kılıyor.

Bitcoin fiyatında güzelleşme sonrası gaye, yükseliş trendi

Görülen tarihi modele nazaran Glassnode, her boğa piyasasıyla birlikte gelen kıymetli bir trend modelini gösteren bir grafik ortaya çıkardı; üç yükseliş dalgası. ZyCrypto’da yer alan habere nazaran ekseriyetle birinci dalga, varlığı taban fiyatlarından daha yüksek bir düzeye taşır.

Öteki iki düzey, birinciden evvel gelir ve sonuncusu, ikinciden daha yüksektir. Bu, son dalganın sonunda fiyatların değerli ölçüde arttığı üç yükseliş piyasa döngüsünde yakalandı. İkinci ve üçüncü dalgalar tarihî olarak fiyat açısından biraz farklı olsa da, her iki dalga da birinciden kıymetli ölçüde daha yüksektir.

Bitcoin için bu paterni taklit etmek, şimdiye kadar görülen en yüksek Bitcoin piyasasını doğurabilir. Dahası, Bitcoin’in birinci dalgası (tamamladığı tek dalga), bu tarihî paternler göz önüne alındığında varlık için son derece “bullish”tir.

Bitcoin’in birinci dalgada ne kadar süratli yükseldiği ile birlikte, ikinci ve üçüncü dalga vurduğunda fiyatların nerede olacağı bilinmiyor, lakin Glassnode grafiğine nazaran BTC’nin tarihî paternleri takip etmesi durumunda fiyat 315.000 dolar olabilir.

Tarihi paternler faydalı ipuçları sunsa da, Bitcoin’in birinci boğa koşusundan bugüne kadarki piyasa dinamiklerinin geliştiğini hatırlamak kıymetlidir. 2017’nin boğa koşusunda, kurumlar varlığa kuşkuyla yaklaşıyordu ve birikim işini, fiyatları 19.000 doların üzerine çıkaran kişisel traderlara bıraktı.

O vakitten 2020’ye kadar BTC fiyatındaki sakinlik, bu fiyat işaretinin kırıldığı ana kadar geçiş devri olarak hizmet etti. Şu anda işler değişti ve kurumsal oyuncular çok sayıda BTC biriktiriyor. Bu nedenle, piyasa farklı bir yol izledikçe evvelki tarihi eğilimler kıymetini yitirebilir.

Bir Bitcoin gözlemcisinin de söylediği üzere:

“Tarih, yalnızca tarihtir. Benzerlikler göreceğimizden şüpheleniyorum ancak büyük bir kurumun gücü BTC’nin tarihini geçersiz kırabilir. Yani…”

Piyasa dinamiklerindeki değişim

Şu anda kurumsal faaliyetlere mahsus yinelenen bir patern, yüksek fiyatlara işaret ederek ve satıcıları kendi inlerine çekerek daha fazla Bitcoin biriktiren BTC balinalarının kullandığı daima FUD olarak görülebilir.

Bu, satıcılar balinalara yem olmaya devam ettikçe, vakit zaman düşüş piyasası yaşanmasına neden oldu. Analistler, kişisel ticaret düzeldiğinde Bitcoin’in büyük bir geri dönüş yapacağını tez etti.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar