Nisan 16, 2021
Galatasaray’da Mustafa Cengiz, erkek basketbol ekibiyle bir ortaya geldi

Galatasaray’da Mustafa Cengiz, erkek basketbol ekibiyle bir ortaya geldi


son dakika Galatasaray’da Mustafa Cengiz, erkek basketbol kadrosuyla bir ortaya geldi haberleri,

Galatasaray Kulübü Lideri Mustafa Cengiz, sarı-kırmızı erkek basketbol ekibinin teknik heyeti ve oyuncularıyla bir ortaya geldi.

Kulüpten yapılan açıklamada, Türk Telekom Stadı’nda gerçekleşen buluşmada, Lider Cengiz’in, başantrenör Ekrem Şad ile idari ve teknik heyete plaket takdim ettiği belirtildi.

Başantrenör Mutlu ile sarı-kırmızılı basketbolcuların, stat müzesini gezdikleri ve kulüp tarihiyle ilgili bilgi aldıkları aktarıldı.

Buluşmada açıklamalarda bulunan Mustafa Cengiz, “Ekrem Mutlu, Galatasaray topluluğunun çok bedel verdiği ve Avrupa şampiyonlukları yaşamış bir hoca. Bu türlü kuvvetli bir vazifesi kabul ettiği ve bizimle çalıştığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. Burada bulunmamızın sebebi toplumsal bir olgu. Bizler, maddiyattan öte arma için çaba ediyoruz. Bu açıdan çok memnunum. Elimden geldiğince bütün maçlara gitmeye çalışıyorum. Her vakit basketbol kadromuzun yanındayım. Hiçbir isteklerini kırmamaya çalışırım. Bazen şanssızlıklar ve zıtlıklar oluyor. Futbolda da bu türlü. Tahminen bu türlü olduğu için hoş. Tüm kadroya ve tek tek tüm çalışan kardeşlerime çok teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı.

Galatasaray Sportif AŞ’nin basketboldan sorumlu idare heyeti üyesi Oytun Özer de bu dönem birtakım ezalar yaşadıklarına değinerek, “Bu sene açıkçası işler istediğimiz üzere gitmedi. Ancak bugünün iki gayesi vardı. Birincisi tekrar tek yürek olduğumuzu göstermek, hatırlamak ve hatırlatmak. İkincisi ise 10 yılı aşkın bize hizmeti geçmiş tüm aile bireylerimize teşekkür etmek. 40 sene hizmeti geçmiş olan sayın hocamızın hizmetleri çok değerli. Onun dışında toplam 9 kişi, şubede 10 seneyi aşkın müddettir çalışıyor. Göksenin Köksal kaptanımız, 10 seneyi aşkındır bu şubede. Bu, bizim için en büyük hoşluk. Sayın Liderimizin tabir ettiği üzere bizi memnun eden, yüzümüzü güldüren ve geleceğe umutla baktıran şeyler bunlar. Tek yürek olacağız ve dönemi layık olduğumuz yerde bitireceğiz.” halinde görüş belirtti.

Yeni oyuncuların kulübün büyüklüğünü daha uygun anlamaları için bu aktifliği düzenlediklerini vurgulayan Ekrem Mutlu, şu görüşleri paylaştı:

“Anlık sarsıntılar geçirmek; becerilerimizi, geçmişte yapmış olduğumuz ve ileride yapabileceğimiz şeyleri elimizden alamaz. Hiç kimseyi buraya hiçbir şey beceremeyen beşerler olarak getirmedik. Yalnızca hepimiz kim olduğumuzu hatırlayalım, kendimize ve birbirimize inanalım. Kulübümüzü layıkıyla temsil edip dönemi bitirelim. Başkanımıza ve yöneticilerimiz Yusuf Günay ile Oytun Özer’e çok teşekkür ediyorum. Vakit ayırıp kadroyla birlikte oldular. Yeni oyuncularımız, maalesef pandemi sürecinden ötürü Galatasaray’ın seyirciyle nasıl büyüdüğünü hissedemedi. Kulübümüzün büyüklüğünü müzemizi gezdirerek ve mazimizi anlatarak oyuncularımıza göstermek istedik. Ekibin bundan sonraki sürecinde bunun çok büyük yararının olacağını düşünüyorum. Ortak paydamız Galatasaray. Bunu hissederek ve kulübü layık olduğu biçimde temsil etmek için herkes daha güçlü şekilde çalışacak.”

Sarı-kırmızılı erkek basketbol takımının kaptanı Göksenin Köksal ise Türk Telekom Stadı’nda idare heyeti üyeleriyle bir ortaya gelmenin önemine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Büyük bir gurur. Çok uygun gitmediğimiz bir periyot. Kalan 7 maçta en düzgün formda bunun altından kalkacağız. Bugünlerde Galatasaraylı olmak ve Galatasaraylı kalabilmek çok farklı bir şey. Ben de Galatasaraylıyım. Galatasaray’ın altyapısından çıktım. 16 sene oldu. İnşallah ben de vakti geldiğinde Ekrem abi üzere 40 sene bu kulübe hizmet ederim ve onun yerinde olurum. Çok yeni bir kadroyuz. Yabancı oyuncularımızdan kimileri taraftarımız olmadığı için kulübün büyüklüğünü göremeyebiliyor. Ekibin kaptanı olarak taraftarlarımızdan özür diliyorum. Ekrem abi önderliğinde bu 7 maçı inşallah en yeterli formda atlatacağız.”

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar