Nisan 16, 2021
2 Analist: altın Fiyatları Bu Tarihte Tabana Vuracak! Bu Düzeyleri Bekleyin

2 Analist: altın Fiyatları Bu Tarihte Tabana Vuracak! Bu Düzeyleri Bekleyin

Son dakika 2 Analist: altın Fiyatları Bu Tarihte Tabana Vuracak! Bu Düzeyleri Bekleyin haberi ,

altın fiyatları, 10 ayın en düşük düzeyinden sıçradıktan sonra 1.720 doların üzerinde süreç görüyor. Yatırımcılar artık altın’da taban düzeylerinin görülüp görülmediğini merak ediyor. Kimi uzmanlara nazaran, fiyatların düşecek daha çok yeri var. Blue Line Futures’ın baş piyasa stratejisti Phil Streible’de piyasaları yorumluyor. Phil Streible altın fiyatının ne vakit tabana vuracağını açıklıyor. altın analisti James Hyerczyk ise gelecek hafta görülebilecek ve izlenmesi gereken düzeyleri paylaşıyor.

Phil Streible: altın fiyatları yılın ikinci yarısında tabana vuracak!

Blue Line Futures’ın baş piyasa stratejisti Phil Streible piyasaları yorumluyor ve altın ile enflasyon ortasındaki ilgiye dikkat çekiyor:

Tipik olarak, altın ve enflasyon beklentisi birbiriyle alakalıdır. Zira altın tarihi olarak enflasyon için büyük bir varlık sınıfı oldu. Lakin, tüm varlık sınıfları ve bilhassa de emtialarda, temelde gibisi görülmemiş daha düşük düzeylere gittiğinde, kereste, ham petrol üzere şeyler negatif gidiyor. Tahıl piyasalarınızdaki her şey, bakır, bugün her şey bir yıl evvel paramparça oldu… Bunların fiyatı, emtialar nitekim yükselişe geçti. altın, pay senedi endeksleri, kripto para üniteleri ve ham petrol üzere öteki ham emtialarla karşılaştırıldığında bugüne kadarki en berbat performans gösteren varlık oldu.

Phil Streible, faiz oranlarının nihayetinde gerilemesi nedeniyle altın’ın yılın ikinci yarısında tabana vurmaya başlayacağını söylüyor.

James Hyerczyk: altın’da önümüzdeki hafta bu düzeyler görülebilir

Tanınan altın analisti James Hyerczyk, piyasaları tahlil etti. Analiste nazaran, Cuma günkü güçlü toparlanma, Pazartesi günü erken saatlerde izlenecek kilit alanın 1.711,70 ila 1.705,70 dolar ortasında olduğunu gösteriyor. Analiste nazaran, 1711,70 doların üzerinde devam eden bir hareket, alıcıların varlığını gösterecek. İlk üst taraflı gaye James Hyerczyk’a nazaran, 1.738 dolar, 1.739,10 dolar ve 1.744,30 dolarlık fiyat kümesidir. James Hyerczyk’e nazaran, 1.738 dolar  ve 1.739,10 doların kırılması eğilimi değiştirecek ve momentumu üst istikamette değiştirecek.

Lakin analiste nazaran, 1.744,30 dolar üst istikamette bir hızlanma için potansiyel tetikleyici nokta. Günlük grafik analiste nazaran, 1.744,30 doların üzerinde, bir sonraki mümkün üst taraflı amaç olan 1.787,30 doların üzerinde çok fazla alan olduğunu gösteriyor. James Hyerczyk’e nazaran, 1.705,70 doların altında devam eden bir hareket, satıcıların varlığına işaret edecek. Bu hareket gereğince aşağı taraflı bir ivme oluşturursa analiste nazaran, satışın muhtemelen fiyatı 1.673,30 dolara kaydırmasını bekleyin. Bu fiyat analiste nazaran, aşağı istikamette bir hızlanma için potansiyel bir tetikleme noktasıdır.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar