Nisan 15, 2021
Bitcoin’in Fiyat Rallisinin Tepesine Ulaştık mı?

Bitcoin’in Fiyat Rallisinin Tepesine Ulaştık mı?

Son dakika Bitcoin’in Fiyat Rallisinin Doruğuna Ulaştık mı? haberi ,

Bitcoin’in kısa vadeli sahip arzı geçmiş boğa piyasalarında tarihi olarak artmış ve kıymetli bir trend güçlendiricisi olarak hareket etmiştir. Bu model mevcut piyasa döngüsünde tekrar etti. Bu nedenle  henüz tepeye ulaşmamış olabiliriz. Piyasa döngüsü boyunca, Twitter’daki kripto alanının etkileyicileri, PlanB’nin S2F yahut S2Fx modelinden birkaç sefer referans aldı.

Bitcoin İçin Tepede miyiz?

Fiyat grafiği ve blockchain tahlili, son iki haftanın büyük bir kısmında tarafsız kaldı. Birkaç düşüşe karşın, fiyat toparlandı, lakin mevcut piyasa döngüsünün evvelki örneklerinde toparlanma büyük ölçüde azalıyordu. OKEx’in vadeli süreç ticaretinden elde edilen datalar, perakende yatırımcıların son tabandan sonra temkinli davrandıklarını ve BTC’nin ATH testine karşın yüksek oranda kaldıraç durumu almadıklarını gösteriyor.

Dahası, Stephan Livera’nın son podcast’ine nazaran, çıkarılmış olan 18.6 Milyon Bitcoin’den %80’i, sirkülasyonda. Bu sayı sırf OKEx’in datalarına nazaran küçülüyor. Varlık hala 59 bin doların üzerinde bir fiyatla süreç görüyorsa, dorukta değildir. Fiyatı mevcut fiyat rallisinin doruğuna yükseltmek için faal arz düşüyor ve satıştan evvel uzun müddet elinde tutan HODLerlar son tabanda daha fazla Bitcoin biriktirdi.

Bunun Bitcoin’in fiyat rallisinin doruğu olup olmadığını incelemek için, daha fazla kurum ve trader GBTC fiyat primine yöneldi. GBTC fiyat primi, son fiyat düzeltmesinden bu yana negatife döndü ve o vakitten beri olumluya dönmedi. Bu ölçümlere ve mevcut fiyat hareketine dayanarak, fiyat rallisinin doruğundan uzaktayız.

Bu ölçümler, doruğun mevcut piyasa döngüsündeki S2F yahut S2Fx modeli ile birebir olmayabileceğini öne sürüyor. Lakin 59000 $ düzeyinin üzerindeki fiyatta bir düzeltme yapıldı. Borsalara giriş ve etkin tedarik üzere ölçümler, bir toparlanma ve 59.000 $’ın ötesinde, 67.000 $ düzeyine kadar bir fiyat keşfi sinyalleri verdi.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar