Nisan 13, 2021
Elon Musk’ın Tek Bir Tweet’i Bu Altcoin’in Fiyatını Uçurdu!

Elon Musk’ın Tek Bir Tweet’i Bu Altcoin’in Fiyatını Uçurdu!

Son dakika Elon Musk’ın Tek Bir Tweet’i Bu Altcoin’in Fiyatını Uçurdu! haberi ,

Tesla CEO’su Elon Musk, takipçilerine bir Shiba Inu satın almak istediğini belirtti. Akabinde bu altcoin projesinin fiyatında yükseliş gözlemlendi. Fakat Elon Musk’ın, aşağıdaki tweet’i atarken bilhassa bir altcoin’den bahsetmediğini belirtmekte yarar var. Fakat kripto para kullanıcıları, Musk’ın tweet’ini, Shiba Inu (SHIB) isimli projeye yormuş üzere görünüyor.

Japonya kökenli bu av köpeği cinsi, evvel “Doge” meme’ine; daha sonra ise Musk’ın yıllardır teşvik ettiği kripto para ünitesine dönüşen Dogecoin’e ilham verdi. Merkezi olmayan borsa (DEX) olan Uniswap’te (UNI) listelenen Shiba Inu (SHIB), Elon Musk’ın tweet’iyle 0.00000002 dolardan 0.00000008 dolara yükseldi. Yani yüzde 300 sıçradı ve süreç hacmi 25 milyon dolara yükseldi.

Dogecoin tweet’leri gitgide tuhaflaşıyor

Şubat ayı başlarında Lion King temalı esprili gönderiler yayınladıktan sonra, ünlü milyarder Musk, artık de Al Pacino’ya takmış üzere görünüyor. Tesla CEO’su, Al Pacino’nun başrolünü üstlendiği “Dog Day Afternoon” isimli sinemadan bahsederken “Doge Day Afternoon” diyerek favori kripto para ünitesine küçük bir imada bulundu.

Elon Musk, Dogecoin’in Coinbase’te listelenmesi gerektiğini düşünüyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Musk, kısa bir mühlet evvel Coinbase’e Dogecoin’i listelemelerine yönelik davette bulundu. Bir kullanı, Musk’a “Merhaba Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin satın alımı için Coinbase kullandığına dair bir haber gördüm. Coinbase’in platformda Dogecoin ticaretine müsaade vermesi gerektiğini düşünüyor musun? Birçok kişinin Doge’a kolaylıkla erişimi sağlanır,” demişti. Tesla ve SpaceX CEO’sunun buna yanıtı “Evet” oldu.

Bu sefer, Robinhood’un Dogecoin transferlerinin Coinbase üzerinde bir avantaj elde etmesini sağlaması gerektiğini söyledi.

Bu sırada tanınan altcoin Dogecoin (DOGE)’in fiyatında hafif yükseliş eğilimi gözlemleniyor

Elon Musk’ın tweet’leriyle önemli bir artış yakalayan DOGE, son 24 saat içerisinde %8.1 oranında yükselmiş görünüyor. Ocak ayının sonlarından itibaren keskin bir çıkar gören DOGE, yazım sırasında 0.0608 dolardan süreç görüyor. CoinGecko bilgilerine nazaran altcoin, yıllık bazda yüzde 3447’lik bir oranda büyüdü.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar