Nisan 16, 2021
Fatih Terim: “Galatasaray, Galatasaray efsanesi Fatih Terim’i gönderdi”

Fatih Terim: “Galatasaray, Galatasaray efsanesi Fatih Terim’i gönderdi”


son dakika Fatih Terim: “Galatasaray, Galatasaray efsanesi Fatih Terim’i gönderdi” haberleri,

Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, Younes Belhanda’nın ayrılığıyla ilgili de birinci kere konuştu.
“BİZE ZİYAN VERMESİNE MÜSAADE VERMEM”

Belhanda’nın ayrılığına değinen tecrübeli teknik adam, “Orada da neler beklediğini görüyorum insanların lakin biz Belhanda’yı 6 ay yazmadığımız Nagatomo’yu, Gomis’i, Drogba’yı, Melo’yu nasıl gönderdiysek onu da 4 sene hizmet etmiş bir oyuncumuz olduğu için sahanın kenarında tüm çalışanlara, emek verenlere, hoş Galatasaray kültürüne yakışır formda yolcu ettik. Bizim için orada tamamlandı. Belhanda mevzuunun bize ziyan vermesine müsaade etmem, bilhassa ekibimde. Zira Galatasaray büyük bir topluluktur, kulüptür. Temsilcilerimiz her yerde. Harry Kewell Galatasaray’ın Avustralya’da temsilcisidir, Melo, Drogba öyledir. Uygun ayrılmak, hizmetlerine teşekkür etmek, Galatasaray’ın bir kültürü olmalıdır. Kulüp bu kararı almıştır. Orada da bitmiştir.

BANA 19:05’TE FESİH KAĞIDINI GÖNDERDİLER

Kimsenin unutmaması gereken bir şey var, tek değerli söz Galatasaray’dır. 2 sene üst üste şampiyon olduk, 5 maç namağluptuk beni gönderdiler. Bu kulüp beni gönderdi. Sonuçları söylüyorum. Tam 19.05’te bana fesih kağıdını gönderdiler. Ben Galatasaray’a küsmedim. Bunun bir kriz yaratmasına müsaade vermeyiz. O bahis orada kapanmıştır, bitmiştir. Taraftarlara seslenmek istiyorum, kadrom için şöyle bir örnek düşünüyorum vakit zaman. Uçak sallanınca çabucak hostese bakarsınız, hız tabiri ne diye, pilotu göremiyorsunuz, görseniz ona bakacaksınız. Ben hızında ne mana tabir ettiği çok değerli bir beşerim. Benim gücüm, sinerjim düşmez. Krizler, kaoslar ekiplerde olur ancak yönetilir. Biz büyük bir kulübüz. Son maçlarda neler yaptığımızı düşünürsek, yavaş yavaş oralara geliyoruz. Uçağın sallanmasındaki yüzü herkes görecek!” tabirlerini kullandı.

“BİR ŞEY SAKİN OLUN DEMEK GÖREVİM”

Ben maç içinde, maç sonunda, burada bu türlü olmalıyım. ‘Bir şey yok, sakin olun’ demek benim vazifem. O denli bakmak lazım. 5 puan kaybettik ancak ümidimizi kaybetmedik. Sivasspor ve Ankaragücü maçlarının skorları bu türlü olmamalıydı. Galatasaray’ın son haftalardaki performansı inşallah tekrar edecektir. Bugün burada bu söylediğiniz Belhanda, 5 puan konusu büyük kulüplerin hakkından gelemeyeceği mevzular değildir. Biz büyük bir topluluğuz. Aslolan Galatasaray boşuna denmiyor. Hizmet edenler, hizmetleri için teşekkürlerini alır, onore edilir. Galatasaray devam eder. Örnek olarak kendimi verdim. 2 sene üst üste şampiyon olan, o dönem 5 maç üst üste kazanan, son maçında Beşiktaş’ı yenen efsanesi Fatih Terim’i gönderdi.
Bu mevzuları soracaksınız lakin yanıtım budur.

GALATASARAY DURMAZ, DURURSA DÜŞER

Galatasaray duramaz. Durursa düşer. Onun için devam etmek zorundadır. O yüzden olaya bu türlü bakacağız. Belhanda’yı en yeterli biçimde sevgiler ve teşekkürlerle gönderdik. 6 ay listeye yazmadığımız Nagatomo’yu en hoş dileklerimizle gönderdik. Bu Galatasaray’ın kültürü olmalı, ki daima bu türlü oluyor. Bu türlü bir yaşandı, bitti, hayat durmuyor. Olayın üzerinde durmak, fikir yürütmek bize bir şey getirmez. Büyük kulüp refleksinde bu türlü şeyler oluyor, bu refleks halleder. Türbülansta, çok sallamada bakılan yer biziz. Bizim de Allah’a şükür itimadımız tamdır. Bu oyuncularıma da yansıdı. Bundan sonra daha dikkatli olacağız. Her sonuç futbolda var lakin kaybetmemek için sonuna kadar çok efor harcayacağız. Bu uğraşımızı, gücümüzü düşürecek biçimde hareket edenlerin tuzağına düşmeden kendi ortamızda daha fazla bir arada olarak dönem sonuna kadar en hoş biçimde, daima birlikte güçlü olmanın örneğini vererek üstesinden geleceğiz.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, aktüel flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar