Nisan 13, 2021
Kripto Yatırım Şirketinden Bitcoin Tutan Firmalara Yönelik ETF Başvurusu

Kripto Yatırım Şirketinden Bitcoin Tutan Firmalara Yönelik ETF Başvurusu

Son dakika Kripto Yatırım Şirketinden Bitcoin Tutan Firmalara Yönelik ETF Başvurusu haberi ,

Bitcoin tutan şirketlerin payını satın alabilecekken neden Bitcoin satın alasınız? Ayrıyeten bunu sizin için yapan bir fon satın alabilecekken, neden kişisel bir halde pay senedi satın alasınız?

Valkyrie Innovation Balance Sheet ETF’inin ardındaki temel fikir de bu.

Bir kripto yatırım şirketi olan Valkyrie Digital Assets, Cuma günü Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) borsa yatırım fonu için bir müracaat sundu.

İsminden de anlaşılacağı üzere bir ETF, bir şirketin pay senetleri üzere borsada süreç gören pay senedi, tahviller ve / yahut emtialardan oluşan bir eseridir. ETF’ler gün boyunca alınıp satılabilir ve bu da onları yatırımcılar için cazip hale getirir.

Bu haftanın başlarında devasa yatırım bankası tarafından duyurulan JP Morgan Chase “kripto para ünitesi maruziyet sepetine” benzeri formda, Valkyrie’nin yatırım eseri temel olarak “doğrudan yahut dolaylı olarak yatırım yapan, süreç yapan yahut bir formda Bitcoin’e maruz kalan, BTC ekosisteminde faaliyet gösteren şirketlerin” pay senetlerini ele alıyor.

JPMorgan’ın sepetinden farklı olarak, şimdi bu duruma isim verilmiyor. JPMorgan’ın teklifinde, Bitcoin’i bilançosunda tutan üç halka açık şirket olan MicroStrategy, Square ve Riot Blockchain bulunuyor (Yine de Tesla payı dahil değil.).

Amerika Birleşik Devletleri, şimdi bir Bitcoin ETF’ini onaylamadı

Dokümana nazaran fon, ABD dışındaki firmalar da dahil olmak üzere her büyüklükteki şirkete yatırım yapabilir. Yalnızca ismi pay senetlerine değil, diğer menkul değerlere de yatırım yapabileceği bildiriliyor.

SEC şimdi bir Bitcoin ETF’yi onaylamadı ve bu durum, reddedilmekten bıkmış Valkyrie firmaları, yatırımcılara bu son müracaat üzere dolaylı bir biçimde bile BTC’ye maruz kalmaları konusunda giderek daha yaratıcı olmaya teşvik ediyor.

Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere, en son, 60 milyar doların üzerinde varlığı yöneten WisdomTree SEC’ye Bitcoin ETF müracaatında bulunmuştu.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar