Nisan 13, 2021
Ünlü altın Savunucusundan NFT ve Ethereum Eleştirisi

Ünlü altın Savunucusundan NFT ve Ethereum Eleştirisi

Son dakika Ünlü altın Savunucusundan NFT ve Ethereum Eleştirisi haberi ,

Ünlü yatırımcı ve sert Bitcoin (BTC) eleştirmeni Peter Schiff, gelişmekte olan NFT çılgınlığına laf atmak üzere Twitter’ı kullandı. Schiff, görüşünü daha yeterli açıklamak için, küçük bir öykü bile anlattı.

Ethereum ve NFT’ler çok fiyatlandı

Schiff’e nazaran hem non-fungible token’lar (NFT) hem de Ethereum (ETH) “aşırı fiyatlandırılmış”. Hatta kendisine nazaran bu, bir çeşit yüksek fiyatlı varlığın ticareti, eski bir latifeyi andırıyor.

Schiff, şunları söyledi:

“Ethereum ve NFT trader’ları, köpeklerini 10.000 dolara satmaya çalışan bir evcil hayvan sahibine benziyor. Bu sırada, bu kadar değerli bir formda evcil hayvan satın alımına ilgi yok. Sonuç olarak köpek satıcısı, köpeğini 5.000 dolarlık iki kedi ile değiştirmek zorunda kalır.”

Schiff’in uzun vadeli rakibi, Bitcoin (BTC) evanjelisti ve What Bitcoin Did podcast’inin sunucusu Peter McCormack bile bu durumu komik buldu.

NFT çılgınlığı: JPG evrakı için 69 milyon dolar

NFT’ler, birtakım kıymetli özelliklere sahip eşsiz blockchain tabanlı varlıklardır. Tipik olarak, bu kavram, bilginin “tokenize edilmesi” için kullanılır. Bunların ortasında sanat yapıtları, metinler ve hatta anlar bile bulunur.

CryptoKitties öğeleriyle alakalı birinci NFT çılgınlığı dalgası bu alanı 2017’de ünlü hale getirirken, devam eden hype ile birçok yeni multimilyoner ortaya çıkıyor üzere görünüyor. 2020’de NFT’ler spekülatif varlıklar haline geldi. Bu sırada Mike Winkelmann’ın (a.k.a. Beeple) “The First 5000 days” isimli NFT’si neredeyse 70 milyon dolara satın alındı.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu şaheser artık NFT fonu Metapurse’ün anonim kurucusu Metakovan’a ilişkin. Alıcı, bu NFT’nin bir gün 1 milyar dolar bedelinde olacağından emin gözüküyor. Ayrıyeten, satın alan kişinin Singapur’da olduğu ve geçen yıl bir blockchain görüntü oyunu için bir yarış arabası eklentisine 100.000 dolar ödediği biliniyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar