Nisan 15, 2021
Bu Hafta Takip Edilecek 5 Kripto Para Ünitesi

Bu Hafta Takip Edilecek 5 Kripto Para Ünitesi

Son dakika Bu Hafta Takip Edilecek 5 Kripto Para Ünitesi haberi ,

Bitcoin 58.000 doları takviye olarak tutabilirse, ETH, VET, XMR ve FTT üzere altcoinler yükseliş trendine devam edebilir ve bu hafta yeni doruklara ulaşabilir.

Bitcoin (BTC), Mart 2020’den bu yana %1.000’den fazla arttı ve bu, dijital varlığın pay senetleri, emtialar ve tahviller üzere klâsik varlık sınıflarını büyük bir marjla geride bıraktığını gösteriyor.

Keskin yükselişten sonra bile Bitcoin’in dayanıklılığı alıcıları çekmeye devam ediyor. Jarvis Labs analisti Ben Lilly, 100 ila 1.000 Bitcoin tutan balinaların 28 Şubat’tan bu yana varlıklarına yaklaşık 63.000 Bitcoin eklediğini söyledi.

Bu balina kümesinin faaliyetleri izlenmeye bedel zira Lilly, “2017 rallisini en güzel zamanlayan cüzdanlar bu sınıftı.” diyor.

Balinaların yanı sıra şirketler tarafından Bitcoin kabulü de artmaya devam ediyor. Bir tişört baskı ve nakış şirketi olan RushOrderTees, geçtiğimiz ay içinde yaklaşık 300.000 $ kıymetinde Bitcoin ve öteki kripto para üniteleri satın aldığını ve Nisan ayı sonuna kadar 1 milyon $’a alım yapmayı planladıklarını açıkladı.

Bu, daha küçük firmaların bile hazine varlıklarının bir kısmını fiat’tan kripto para ünitesine kaydırdığını gösteriyor. Bu eğilim yakalanırsa, yakında kripto bölümüne yeni bir yatırımcı sınıfı ekleyebilir.

Önümüzdeki birkaç gün içinde başkalarından daha güzel performans gösterebilecek birinci 5 kripto para ünitesinin grafiklerini inceleyelim.

BTC / USD

Bitcoin, 13 Mart’ta tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 58.341 $’a yükseldiğinde yükseliş trendine devam etti. Ayılar artık fiyatı kırılma düzeyinin altına çekmeye ve traderları tuzağa düşürmeye çalışırken, boğalar 58.341 $’ı dayanağa çevirmeye çalışacak.

Boğalar gayretlerinde başarılı olursa, BTC / USD kuru bir sonraki amaca yanlışsız seyahatine 72.112 $’dan başlayabilir. Üst eğimli hareketli ortalamalar, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Fiyat 58.341 $’ın altına düşerse lakin 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (53.028 $) üzerine çıkarsa, alıcılar düşüşlerde birikim yaparken hissiyatın müspet kaldığını gösterecektir.

Bununla birlikte, grafiklerde hepsi yükseliş görünümünde değil zira rölâtif güç endeksindeki (RSI) negatif sapma, momentumun zayıfladığını gösteriyor. Bazen güçlü bir boğa koşusu sırasında negatif sapma geçersiz hale gelir, fakat bunun ortaya çıkması, birtakım durumlarda bir bilakis dönüşü başarılı bir biçimde öngördüğü için dikkatli olmayı gerektirir.

20 günlük EMA kırılırsa bu durum, arzın talebi aştığını ve traderların kar etmek için tez ettiğini gösterecektir. Bu, fiyatı 50 günlük kolay hareketli ortalamaya (46.047 $) ve akabinde 41.959 $’a çekebilir. Böylesine derin bir düşüş, yükselişin bir sonraki ayağının başlamasını geciktirebilir.

4 saatlik grafik, boğaların tekrar tekrar 20-EMA düşüşlerini satın aldığını gösteriyor. Bu nedenle, boğalar tekrar 20-EMA’yı savunmaya çalışabilir. Fiyat bu dayanağı geri alırsa, 61.825 $’lık bir yine test yapılması olasıdır. Bu direncin kırılması, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başladığını gösterebilir.

Alternatif olarak, fiyat 20-EMA takviyesinin altına düşerse, kısa vadeli trendde mümkün bir değişikliğin sinyalini verecektir. Bir sonraki dayanak 56.000 $’da ve akabinde 50-SMA’da. Bu takviyenin altında bir kırılma, 58.341 doların üzerindeki kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini düşündürüyor.

ETH / USD

Ethereum (ETH), 13 Mart’ta 1.879 $ ile %78.6 Fibonacci geri çekilme düzeyinin üzerine çıktı, fakat boğalar ivmeyi sürdüremedi ve 2.040 $ ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyine meydan okuyamadı. Bu, ayıların agresif bir formda 1.879 ila 2.040 $ ortasında bölgeyi direnç olarak savunduğunu gösteriyor.

ETH / USD kuru artık tekrar 20 günlük EMA’ya (1.727 $) düşebilir. Bu takviyeden güçlü bir sıçrama, boğaların düşüşlerde birikim yapmaya devam ettiğini gösterecektir. Bu, tekrar test etme ve 2.040 $’ın üzerine çıkma mümkünlüğünü artırabilir.

Boğalar fiyatı 2,040 doların üzerinde tutabilirse, 2,614 dolara yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir.

Bilakis, fiyat her iki hareketli ortalamanın altına düşerse, arzın talebi aştığını gösterecektir. Bu, pariteyi birkaç gün daha 1.289 ila 2.040 dolar ortasındaki geniş aralıkta tutabilir.

4 saatlik grafik, ayıların fiyatı 1.879 doların altına çektiğini gösteriyor. Kur artık yükselen kanalın dayanak çizgisine düşebilir. Fiyat bu takviyenin üzerinden geri dönerse, kısa vadeli eğilimi boğalar lehine tutacaktır. Alıcılar daha sonra tekrar üst hareketi sürdürmeyi deneyecekler.

Bilakis, ayılar fiyatı kanalın altına çekerse, bu trendde mümkün bir değişikliği gösterecektir. Fiyat daha sonra 1.650 $ ve 1.450 $’a düşebilir.

VET / USD

VeChain (VET) 8 Mart’ta 0.0345 $ ile 0.0607 $ aralığının üzerine çıktı. Bu, boğaların ayıları aştığını gösteriyor. Lakin satıcılar, üst hareketi 0,0725 $’da durdurmaya çalıştıkları için yenilgiyi kabul etmediler.

Fiyat bir kere daha 0,0607 dolarlık dayanaktan geri dönerse, düzeyin dayanak için zıt döndüğünü gösterecektir. Düzey daha sonra yükseliş trendinin bir sonraki ayağı için 0.0870 $’a ve akabinde 0.10 $’a ulaşabilecek bir fırlatma rampası misyonu görebilir.

Üst eğimli hareketli ortalamalar ve çok alım bölgesi yakınındaki RSI, boğaların komuta ettiğini gösteriyor.

Ayılar fiyatı 0,0607 ABD dolarının ve 20 günlük EMA’nın (0,0564 ABD Doları) altına çekmesi durumunda bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelecektir. Bu türlü bir hareket, 0,0607 doların üzerindeki son kırılmanın muhtemel bir boğa tuzağı olduğunu gösterecek.

Fiyat 4 saatlik grafikte 20-EMA’nın altına düştü. Ayılar artık pariteyi 0.0607 $’da kırılma düzeyinin altına düşürmeye çalışacak.

Başarılı olurlarsa, talebin daha yüksek düzeylerde azaldığını gösterecektir. Parite daha sonra 0,050 dolara düşebilir. Daha derin bir düşüş, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını geciktirebilir ve fiyatı bir aralık içinde tutabilir.

Bilakis, fiyat 0.0607 $’dan geri dönerse, parite 0.0725 $’ı tekrar test edebilir. Bu direncin kırılması yükseliş trendini sürdürebilir.

XMR / USD

Monero (XMR), 13 Mart’ta 232.39 $’dan genel dirençten çıktı. Bu, 288.60 $’a yükselmenin yolunu açıyor. Lakin, ayılar merhamet edecek durumda değiller. Fiyatı 232.39 $’lık kırılma düzeyinin altına çekmeye çalışıyorlar.

Başarılı olurlarsa, XMR / USD kuru tekrar 20 günlük EMA’ya (220 $) düşebilir. Bu, göz önünde bulundurulması gereken kıymetli bir takviye zira güçlü bir sıçrama, boğaların daha düşük düzeylerde alım yapmaya devam ettiğini gösterecek.

Kademeli olarak yükselen 20 günlük EMA ve 57’nin üzerindeki RSI, boğalara küçük bir avantaj sunuyor. Ayılar pariteyi 20 günlük EMA’nın altına düşürürse bu olumlu görüş geçersiz hale gelecektir. Bu türlü bir hareket fiyatı 50 günlük SMA’ya (197 $) çekebilir.

4 saatlik grafik, yükselen bir üçgen modelinin oluşumunu gösterir. Fiyat şu anda üçgenden kırılms düzeyini 232.39 $’da yine test ediyor. Bu dayanağın geri dönmesi, 292,89 $’dakidesen maksadına yükseliş trendini sürdürebilir.

Bu varsayımın tersine, ayılar fiyatı üçgenin trend çizgisinin altına çekerse, yükseliş kurulumunu geçersiz kılacaktır. Bu, fiyatı 200 dolara ve akabinde 171.90 dolara çekebilir.

FTT / USD

FTX Token (FTT), 9 Mart’ta 35 dolarlık genel dirençten çıktı ve yükseliş trendini sürdürdü. Birinci durak 45 $ olabilir ve bu düzey yükselirse, üst hareket 50 $’da ruhsal düzeye ulaşabilir.

Yükselen hareketli ortalamalar ve çok alım bölgesindeki RSI, boğaların denetim altında olduğunu gösteriyor. Mevcut düzeydeki rastgele bir kar alımı, fiyatı 35 $’lık kırılma düzeyine çekebilir.

Boğalar bu seviyeyi desteklemek için çevirebilirse, düşüşler için güçlü talep gösterecektir. 35 dolar düzeyi daha sonra rastgele bir düşüşte bir taban misyonu görebilir.

Aksine, 20 günlük EMA’nın (32,93 $) altında bir kırılma, daha yüksek düzeylerde kar alımını önerecek. FTT / USD kuru daha sonra 25 $’a düşebilir.

4 saatlik grafikteki her iki hareketli ortalamada yükseliş eğilimi var ve RSI çok alım bölgesinde, bu da boğaların komuta ettiğini gösteriyor.

Parite, 20-EMA dayanağını kırmadan üst yürüyüşünü sürdürdü, bu da boğaların gelecekte daha yüksek düzeyler bekledikleri için çabukla kar etmediklerini gösteriyor.

Olumsuz taraftaki birinci takviye 20-EMA’dır. Bu dayanağın altında bir kırılma, zayıflayan bir momentuma işaret edecektir. Olumsuz taraftaki bir sonraki takviye, 35 $’lık kırılma düzeyidir.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar