Nisan 15, 2021
Fatih Terim’e hakaretin cezası belirli oldu!

Fatih Terim’e hakaretin cezası belirli oldu!


son dakika Fatih Terim’e hakaretin cezası aşikâr oldu! haberleri,

Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, Twitter’dan kendisine hitaben hakaret ve küfür içerikli paylaşım yapan Erdal B. hakkında şikayetçi olunca, Erdal B.’ye 2 yıl 8 aya kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

ŞÜPHELİNİN SARFETTİĞİ KELAMLAR

Fatih Terim, Twitter hesabından 21 Mayıs’ta kendisi hakkında hakaret ve küfürlü paylaşım yaptığını ileri sürdüğü Erdal B.’den şikayetçi oldu. Şikayet üzerine hazırlanan savcılık iddianamesinde, kuşkulu Erdal B.’nin, Fatih Terim’e hitaben, ‘Kaostan beslenen katıksız bir ….. Çirkefliği grubuna da taraftarına da siret etmiş. Milan’dan boşa kovulmadı. Orda kaos yapamıyordu, kovdular. Bu türlü beşerler futboldan temizlenmeli’ formunda hakaret içerikli paylaşım yaptığı anlatıldı.

SAVUNMASINDA TWİTTER HESABININ ÇALINDIĞINI SÖZ ETTİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, şüphelinin alınan savunmasında Twitter hesabının kendisine ilişkin olduğunu, hakaret iletisini yazmadığını, 6-7 ay evvel hesabın şifresi çalındığı için etkinleştiremediğini ve toplumsal medyayı kullanamadığını söz ederek suçlamaları kabul etmediği lakin şüphelinin şifresinin çalındığına dair bir müracaatının olmadığına yer verildi.

Kuşkulu Erdal B.’nin Twitter’da yaptığı paylaşımda hakaret içerikli kelamları Fatih Terim’in onur erdem ve saygınlığını rencide edici boyutta olduğu bu bağlamda hakaret hatasının yasal ögelerinin oluştuğu belirtildi. Öte yandan toplumsal medyada yapılması nedeniyle herkesin gözü önünde olması ögesinin bulunduğu kabul edildi. Evrakta uzlaştırma yoluna gidildiği lakin taraflar ortasında uzlaştırma sağlanamadığı kaydedildi. Kuşkulu Erdal Bergin’in ‘hakaret’ cürmünden 2 yıl 8 ay mahpus ile cezalandırılması talep edildi.

İstanbul 16 Asliye Ceza Mahkemesi’nde sanık Erdal Bergin’in savunmasının tespiti için Erzurum Asliye Ceza Mahkemesi’ne talimat yazılmasına ek karar verdi. 

 

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, şimdiki flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar