Nisan 16, 2021
Juventus – Ronaldo – Real Madrid üçgeninde neler oluyor?

Juventus – Ronaldo – Real Madrid üçgeninde neler oluyor?


son dakika Juventus – Ronaldo – Real Madrid üçgeninde neler oluyor? haberleri,

İtalya Ligi Serie A kadrolarından Juventus’ta forma giyen Cristiano Ronaldo için Real Madrid savları günden güne artıyor.

Bilançolardaki resmi datalara nazaran; Juventus, bu dönem 113,7 milyon euro’luk bir gelir kaybına uğradı. AS Gazetesi’nin haberine nazaran ise yıllık maaşı net 31 milyon euro olan Ronaldo, siyah – beyazlılar için hayli yüksek bir mali yük pozisyonunda.

Juventus’un yüksek maaş yükünden dolayı elden çıkarmayı planladığı Ronaldo için ise devreye eski kadrosu Real Madrid’in girebileceği argüman edildi. Fakat Real Madrid’in de bu transferi gerçekleştirebilmesi için Ronaldo’nun maaşında indirime gitmesi gerekiyor.

Yaklaşık 800 çalışanına toplam 448 milyon euro maaş ödeyen Real Madrid, Avrupa Kulüpler Birliği’nin önerdiği gelir sarfiyat istikrarını geçtiği için Ronaldo’nun mümkün transferinde yüksek maaşlı oyuncularıyla yollarını ayırmak zorunda kalabilir.

Real Madrid’in Ronaldo’yu takımına katmak için bir teşebbüsü olursa, gruptan ayrılması gereken birinci isim olarak Gareth Bale gösterildi. Real Madrid ile 1 yıl daha mukavelesi bulunan Galli oyuncunun vedası ile birlikte, Ronaldo’nun Juventus’ta aldığı maaşta da kıymetli bir indirime girmesi gerekiyor

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, şimdiki flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar