Nisan 13, 2021
“Muazzam Bir Ralli Geliyor”: İşte altın Fiyatı İçin Kestirimler ve Düzeyler

“Muazzam Bir Ralli Geliyor”: İşte altın Fiyatı İçin Kestirimler ve Düzeyler

Son dakika “Muazzam Bir Ralli Geliyor”: İşte altın Fiyatı İçin Kestirimler ve Düzeyler haberi ,

altın fiyatı, 10 ayın en düşük düzeyini gördükten sonra 1.700 doların üzerinde fiyatlandırılıyor. Yatırımcılar fiyatın artık nereye gideceğini merak ederken analistlerden de kıymetli iddialar geliyor. Tanınan altın analisti John Isige’e nazaran, altın artık yeni bir boğa koşusu başlatıyor. Analiste nazaran, pahalı metal artık 1.800 dolara yükseliş öncesinde 1.720 dolardan daha yüksek dayanak arıyor. Analiste nazaran, düşen kama’dan teknik bir kopuş, trendin tarafını bilakis çevirdi. Analiste nazaran XAU/USD paritesi, 1.720 dolarlık takviye ve 100 SMA bozulursa potansiyel amaca ulaşamayacak.

John Isige: altın fiyatı muazzam bir hareket için hazırlanıyor

Ünlü altın analisti John Isige’e nazaran, altın fiyatı 1.800 dolar civarında yükseklere gerçek muazzam bir hareket için hazırlanıyor. Analiste nazaran, dünyanın en pahalı metali, uzun bir düşüş eğiliminden sonra yükseliş trendine girmiş üzere görünüyor. John Isige’e nazaran XAU/USD paritesi, kısa müddet evvel 1.680 dolardan dayanak alarak devam eden yükseliş trendinin yolunu açtı.

XAU/USD paritesi 4 saatlik grafik

Çok aylık düşüş trendi John Isige’e nazaran, toparlanma davetlerinin ortasında düşen bir kama paterni kaydetti. Bu analiste nazaran, ekseriyetle aşağı istikametli bir piyasada ortaya çıkan bir yükseliş grafiği modelidir. Bu kamayı oluşturan iki eğilim çizgisi, biri bir dizi alçalan tepeyi bağlarken oburu bir dizi alçalan tabanı birbirine bağlar. Trend çizgileri buluşmadan evvel analiste nazaran, bir kırılma olması bekleniyor. 4 saatlik grafik, altın’ın esasen kamadan çıktığını ve 1.800 dolara hakikat yükselmeye başladığını gösteriyor. 

John Isige: Fiyatlar kısa vadede bu düzeyleri görebilir

50 Kolay Hareketli Ortalama’nın (SMA) vurguladığı üzere 1.740 dolarlık direnç, yükselişi kısa kesti. Bununla birlikte analiste nazaran XAU/USD, 1.740 dolardan daha yüksek takviyesi benimsedi. Şimdilik analiste nazaran, en düşük direnç yolu bilhassa boğaların 100 SMA pürüzünü kesmesiyle üst yanlışsız. Analiste nazaran Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesi, orta çizginin üzerine yerleşirken yükseliş trendini güçlendiriyor. 

Gelen bir MACD cross, analiste nazaran büyük bir yükseliş sinyali olacak. Artan istikamette analiste nazaran, 50 SMA ve 200 SMA’daki genel basınçların beklenen kırılmayı geciktirmesi bekleniyor. Öbür taraftan analiste nazaran, altın yükseliş trendini sürdürmek için 1.720 dolarlık acil dayanağı ve 100 SMA’yı tutmalıdır. Bu iki kilit bölge altındaki aksiyon analiste nazaran, daha düşük düzeyleri gündeme getirebilir. Analiste nazaran, altın fiyatı bu durumda 1.700 dolar ve 1.680 dolara baskı uygulayacak ve böylelikle büyük düşüşlerin kapısını açacak.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar