Nisan 16, 2021
Ünlü Ekonomist: Bu Hafta altın Fiyatları Tek Haberle Sıçrayabilir!

Ünlü Ekonomist: Bu Hafta altın Fiyatları Tek Haberle Sıçrayabilir!

Son dakika Ünlü Ekonomist: Bu Hafta altın Fiyatları Tek Haberle Sıçrayabilir! haberi ,

ABD Hazine getirilerindeki artış altın fiyatlarını baskı altında tutmaya devam ediyor. Daha süratli bir ekonomik toparlanma umudu ve Çin’in beklenenden daha düzgün endüstriyel çıktı dataları nedeniyle altın fiyatları bugün kazanımlarını arttırdı. Yazım sırasında altın fiyatlarında düzgünleşme yaşanıyor. altın sabahın erken saatlerinde 1.735 dolara kadar tırmandı. Pekala altın’daki bu olumlu hava devam edecek mi? Yoksa fiyatlar tekrar aşağı mı çekilecek? İşte tanınan analistlerin ve uzmanların yorumları…

IG Market analisti: altın fiyatları teknik olarak düşüş eğiliminde

IG Market analisti Kyle Rodda, piyasaları yorumladı ve şu değerli açıklamalarda bulundu:

Getirilerin altın eğilimini aşağı istikamette tuttuğu genel dinamik var. Bu durum, altın piyasasının teknik olarak düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. altın nitekim çok satım düzeylerinden sıçradı. Bu yüzden birtakım beşerler, yalnızca tabandan biraz satın almaya ve bundan yararlanmaya çalıştı. Lakin, kısa vadeli dalgalanmalar ABD doları ile uyumlu olma eğilimindedir. Kimse nerede olduğunu bilmiyor. ABD doları bu noktada sahiden yükseliyor.

Tanınan ekonomist: Bu gelişme, getirileri düşürebilir ve altın fiyatlarını yükseltebilir

Geçen hafta 1,9 trilyon dolarlık bir teşvik paketinin imzalanmasının akabinde gösterge Hazine getirilerinde bir yılın üzerindeki düzeyler görüldü. Ayrıyeten ABD’de ekonomik iyimserliğinin artmasıyla ABD doları da destekleniyor. Teşvik edici büyüme bilgileri, inançlı sığınak varlığının cazipliğini de azalttı. Daha evvelki datalar, Çin’in endüstriyel üretim büyümesinin Ocak-Şubat aylarında hızlandığını ve beklentileri aştığını gösteriyordu.

altın fiyatları, tahvil getirilerinin hızlanmasının baskısıyla geçtiğimiz hafta dokuz ayın en düşük düzeyi olan 1.676,10 dolara geriledi. Bu durum, getirisi olmayan külçe tutmanın fırsat maliyetini artırdı. Yatırımcılar artık piyasaya taraf vermek için bu hafta ABD Merkez Bankası toplantısını bekliyorlar. OCBC Bank’ta bir ekonomist olan Howie Lee, piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Bu hafta FOMC toplantısı altın piyasası için değerli bir itici güç olacak. FED Lideri Powell ve takımının güçlü bir güvercin niyet gösterisi Hazine getirilerini düşürebilir ve altın fiyatlarını yükseltebilir.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar