Nisan 16, 2021
Ünlü İsme Nazaran Bitcoin 5 Trilyon Dolarlık FX Piyasasını Büsbütün Değiştirecek

Ünlü İsme Nazaran Bitcoin 5 Trilyon Dolarlık FX Piyasasını Büsbütün Değiştirecek

Son dakika Ünlü İsme Nazaran Bitcoin 5 Trilyon Dolarlık FX Piyasasını Büsbütün Değiştirecek haberi ,

Bitcoin evangelisti Max Keiser, BTC’nin yeni temel katman para ünitesi olma ve 5 trilyon dolarlık döviz (FX) piyasasının tamamını değiştirme potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

Citibank’ın Bitcoin Raporu

Keiser Report isimli programın bir kısmında, Wall Street emektarı Citibank’ın son raporuna dikkat çekti. Citibank, BTCyi kıymetli bir pozisyona getiren özellikler olan merkezi olmayan, deflasyonist ve inançlı yapısı nedeniyle Bitcoin’in global ödemelerde bir avantaja sahip olduğunu öne sürüyor.

Keizer, Bitcoin’in global ödemelerde bir değişim aracı olarak avantajlarının, Citibank da dahil olmak üzere bankaları halihazırda geçersiz kıldığını vurguluyor.

“Bu şu anda gerçekleşiyor zira süreç mutabakat olduğundan, Citibank’a gereksiniminiz yok. Citibank’ı ortadan kaldırır. Bitcoin, Citibank’ı tüm bankalar üzere gereksiz hale getirir. Sizinle para ünitesi olarak ticaret yapabilirim ve bu rastgele bir banka gerektirmez. Merkez bankası gerektirmez. “

Keiser Farklı Düşünüyor

Citibank raporu Bitcoin’in bir ödeme biçiminden bir bedel deposuna dönüştüğünü görürken, Keiser bunun tam aksisi olduğuna inanıyor.

Biraz aksine çevirdiler. Bunun bir ödeme aracı olarak başladığını ve insanların ona bir kıymet deposu olarak baktığını söylüyorlar. Lakin aslında bir bedel deposu olarak başladı ve artık bir ödeme aracına dönüşüyor. Paranın tüm tarihi budur. Bu yüzden Citibank, en azından paranın tarihini ve paranın nasıl ortaya çıktığını bilmeli, lakin yeniden de uygun bir gayret ve en azından işten çıkmak üzere olduklarını kabul ettikleri için onları alkışlıyorum. “

BTC daha tarafsız ve daha düzgün bir yerleşim katmanı olarak görülmeye başladıkça, Bitcoin trilyonlarca dolarlık döviz aktifliğinin yerini alabilecek bir şey olarak karşımıza çıkıyor.

“Forex piyasasında günde 5 trilyon dolarlık bir hacim var. Döviz ve bunun temel katman olarak bunun büsbütün Bitcoin ile değiştirilebileceğini düşünüyorum. Artık, tek bir para ünitesinde başlayarak, amaca o mahallî para ünitesinde anında, neredeyse hiçbir fiyat ödemeden ulaşarak, ülkeden ülkeye para göndermeyi satın aldığımızı gördük.”

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar