Nisan 16, 2021
Van Dijk ve Gomez için EURO 2020 telaşı

Van Dijk ve Gomez için EURO 2020 telaşı


son dakika Van Dijk ve Gomez için EURO 2020 tasası haberleri,

İngiltere Premier Lig ekibi Liverpool’un teknik yöneticisi Jürgen Klopp, sakatlıkları süren futbolcular Virgil van Dijk, ve Joe Gomez’in Avrupa Şampiyonası’nı kaçırabileceğini söyledi.

Ligde oynanacak Wolverhampton maçı öncesinde basın toplantısı düzenleyen Klopp, Liverpool’un amacının Gomez, Matip ve Van Dijk’ı gelecek dönem öncesinde antrenmanlara döndürmek olduğunu açıkladı. 

Van Dijk ve Gomez’in Avrupa Şampiyonası’na katılma talihlerinin ne olduğu sorusunu yanıtlayan Klopp, “Bu benim kararım değil. Lakin, dürüst olmak gerekirse, şu anda sahip olduğum bilgilere nazaran muhtemel gözükmüyor.” dedi.

Üç futbolcunun da önemli sakatlıklar yaşadığını belirten Klopp, “Sezon öncesi başlangıcı için bizimle idman yapmaya hazır olduklarında çok keyifli olacağız. Avrupa Şampiyonası’ndaki durumları hakkında düşünmedim. Ne vakit tam olarak hazır olacaklarını da bilmiyorum. Şampiyonadan bir hafta evvel ya da başladığı gün, bilmiyorum. Onlara muhtaçlık duyulduğunu biliyorum. Lakin kararı biz veremiyoruz. Bu büsbütün onların hazır olma durumuyla alakalı bir durum.” tabirlerini kullandı.

Ekim ayında dizinden sakatlanan Van Dijk, kasım ayında İngiltere Ulusal Grubu’ndayken sakatlanan Gomez ve ocak ayında bileğinden sakatlanan Matip’e tedavileriyle birlikte kulüp tesislerinde özel bir rehabilitasyon programı uygulanıyor.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar