Nisan 16, 2021
11 yaşındaki Zekiye attığı frikik golüyle Beşiktaş’ta futbolcu olma talihini yakaladı

11 yaşındaki Zekiye attığı frikik golüyle Beşiktaş’ta futbolcu olma talihini yakaladı


son dakika 11 yaşındaki Zekiye attığı frikik golüyle Beşiktaş’ta futbolcu olma talihini yakaladı haberleri,

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatıyla köylerine yaptırılan halı alanda birinci sefer oynayan ve attığı frikik golüyle dikkati çeken 11 yaşındaki Zekiye Kadıoğlu, manzarasının toplumsal medyada yer almasının ardından Beşiktaş Vodafone Kadın Futbol Takımı’ndan davet aldı. 

Kent merkezine 90 kilometre uzaklıktaki yaklaşık 100 haneli Sarıbal Mahallesi sakinleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle köylerinden dışarı çıkamayınca boş vakitlerini pahalandırmak için arayışa girmiş, vücut eğitimi öğretmeni Yusuf Avcıbaşı’nın yönlendirmesiyle tenisle tanışmıştı. 

Anadolu Ajansı tarafından haberi yapılan Sarıbal köylülerinin görüntülerini toplumsal medya hesabından paylaşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatının akabinde köyde halı saha, voleybol ve tenis kortunu içeren çok emelli iki saha 1,5 ay içerisinde kullanıma hazır hale getirildi. Tesisin etraf düzenlemesi ise Viranşehir Belediyesi takımlarınca yapıldı.

Bakan Kasapoğlu dün ise sosyal medya hesabından halı alanda futbol oynayan 11 yaşındaki Zekiye Kadıoğlu’nun görüntüsünü, “Şanlıurfa Viranşehir Sarıbal Köyü, Bu gole şapka çıkarılır şapka. Bu haftaya Zekiye’nin mükemmel özgür vuruş golüyle başlıyoruz.” sözleriyle paylaştı. 

Kısa bir müddet sonra ise Beşiktaş Vodafone Kadın Futbol Takımı, toplumsal medya hesabından Bakan Kasapoğlu’nun paylaşımını alıntılayarak,  “Sevgili Zekiye, Beşiktaş Vodafone Bayan Futbol Kadrosu olarak seni ortamızda görmekten memnunluk duyacağız.” tabirleriyle Zekiye’yi davet etti.  

– “Futbolcu olmak istiyorum”

Sarıbal Ortaokulunun 5’inci sınıf öğrencisi Zekiye Kadıoğlu, AA muhabirine, köylerinde halı saha ve tenis kortunun yapılmasından büyük memnunluk duyduğunu aktararak, Bakan Kasapoğlu’na teşekkür etti. 

Evvelce vücut eğitimi derslerini okulun bahçesinde yaptıklarını, köyde spor tesislerinin inşasının akabinde halı saha ve tenis kortuyla tanıştıklarını anlatan Kadıoğlu, “Biz burada tenis, futbol, voleybol oynuyoruz. O gün çok heyecanlıydım vücut eğitimi öğretmenime çok teşekkür ederim bizi buraya getirdiği için. Frikikten gol attım, Bakanımız da bunu çok beğendi ve paylaştı. Paylaştıkları için çok memnun oldum ve Beşiktaş’tan davet ediyorlar. Ben bayan futbolcu olmak istiyorum.” diye konuştu. 

 Köylüleri tenisle tanıştıran vücut eğitimi öğretmeni Yusuf Avcıbaşı, tesisin yapılmasının akabinde vücut eğitimi derslerini burada işlediklerini ve çocukların da spora olan ilgisinin arttığını söyledi. 

Okuldaki öğrencilerin birinci defa halı alanla tanıştıklarını ve birinci tecrübelerinde çok heyecanlı olduklarını anlatan Avcıbaşı, “Spora ilgi çok büyük oranda arttı, kızlar da futbola merak saldılar. Zekiye kızımız frikikten bir gol attı, Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu da bunu çok beğenerek, bu durumu paylaştı. Bu paylaşımın akabinde Beşiktaş Bayan Futbol Ekibi bizi davet ettiler, kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü yetkilileri de daima olarak bize takviye oluyorlar, onlara da çok teşekkür ediyoruz.” formunda konuştu.  

– “Okul da okursa, atlet da olsa kızımın arkasındayım”

Zekiye’nin babası Mehmet Kadıoğlu ise köye yapılan tesisten ötürü büyük bir memnuniyet duyduklarını ve çocukların burada spor yapma imkanı bulduklarını belirtti.  

Kızı Zekiye’nin futbol oynarken çekilen videosunun Bakan Kasapoğlu tarafından paylaşılmasının kendisini çok memnun ettiğini aktaran Kadıoğlu, “Kızım gitsin oynasın. Okul okursa da gerisindeyim, sportmen olsa da ardındayım nereye giderse gitsin devletimiz ardında, ben gerisindeyim.” sözlerini kullandı. 

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, aktüel flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar